Սիրելի՛ կանայք, մայրեր և աղջիկներ․
Սրտանց ու ջերմորեն շնորհավորում եմ Մարտի 8-ի՝ Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ, մաղթում անսահման սեր, երջանկություն և բազում հաջողություններ:
Գարնանային այս հրաշալի տոնը առիթ է, ևս մեկ անգամ կանանց երախտագիտության և փառաբանման խոսքեր հասցեագրելու համար։
Անգնահատելի ու անուրանալի է խոնարհությամբ, հնազանդությամբ, հեզությամբ օժտված հայ կնոջ կարևորագույն կերպարը ինչպես ընտանիքում՝ սերունդներ ունենալու, կրթելու և դաստիարակելու գործում, այնպես էլ հասարակական-քաղաքական կյանքում, ինչը, հիրավի, մեծապես նպաստում է ամենատարբեր ոլորտներում ունենալ առողջ հասարակություն և կենսունակ միջավայր։
Ձեր ներկայությունը և գործուն մասնակցությունը բոլոր ոլորտներում բարության, փոխըմբռնման և արդյունավետ աշխատանքի երաշխիք են։
Խոնարհվում եմ բոլոր այն կանանց առջև, ովքեր ժողովրդի կողմից արժանացել են «հերոսի մայր» կոչմանը: Հայրենիքի հանդեպ ձեր սերն ու մարդկային վեհ արժեքների կրման վառ արտահայտությունը ձեր որդիների կատարած սխրանքներն են:
Սիրելի' կանայք, այս գարնանային տոնի առթիվ կրկին շնորհավորում եմ՝ մաղթելով ձեզ անձնական հարատև երջանկություն, ընտանեկան ջերմություն, անսպառ սեր ու բեղմնավոր գործունեություն: