Ամռան առաջին օրը՝ հունիսի 1-ին, նշվում է Երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրը, ինչի կապակցությամբ ամենաջերմ ու ամենաբարի ցանկություններով շնորհավորում եմ ձեզ և ձեր ծնողներին, ցանկանում, որ մեծանաք առողջ և ուրախ, ապրեք խաղաղ և անհոգ մթնոլորտում՝ ունենալով ապահով ու երջանիկ մանկություն։
Այսօր մեր պետությունը հնարավոր ամեն բան անում է, որպեսզի ապահովված և պաշտպանված լինեն հայ մանուկների բոլոր իրավունքները՝ կրթությունից մինչև առողջապահություն, ինչը հիրավի օգնում է ունենալու առողջ, դաստիարակված ու կիրթ սերունդ։
Սիսիան համայնքի սիրելի՛ փոքրիկներ,
Առանձնահատուկ կերպով ցանկանում եմ շնորհավորել ձեզ, քանզի դուք եք մեր շարունակությունը, և մենք ձեզ հետ ենք կապում Սիսիան համայնքի լուսավոր գալիքը։
Պաշտոնավարմանս ընթացքում ինձ համար կարևոր և հրատապ լուծում պահանջող խնդիր եմ համարել նախադպրոցական կրթության հասանելիությունը համայնքի բոլոր փոքրիկների համար։
Եվ ահա այսօր ուրախությամբ տեղեկացնում եմ, որ վերջերս բացվել են #Լեռնաշեն և #Ծղուկ բնակավայրերի #ՆՈւՀ-երը։ Մոտ ապագայում կառուցելու ենք թվով 2 ՆՈւՀ #Սիսիան քաղաքում, ինչպես նաև #Գորայք, #Սալվարդ և #Շաքի բնակավայրերում։ Պետական, սուբվենցիոն, համայնքային միջոցներով և բազմաթիվ ծրագրերի շնորհիվ Սիսիան համայնքում կառուցելու ենք թվով 10 ժամանակակից #խաղահրապարակներ, որոնք ապահովելու են մեր երեխաների հաճելի ժամանցը։
Սիրելի՛ երեխաներ, ես ամեն բան անելու եմ մեր հիասքանչ Սիսիան համայնքում ձեր հեքիաթային մանկությունն ապահովելու համար։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ այս հրաշալի տոնի առթիվ՝ բոլորիդ մաղթելով անամպ ու անհոգ մանկություն, հարատև խաղաղություն, նորանոր նվաճումներ ու ձեռքբերումներ ազատ, անկախ հայրենիքում: