Խոր ակնածանքով, խոնարհումով և ամենայն հարգանքով շնորհավորում եմ ձեզ՝ մասնագիտական տոնի՝ Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ, մաղթում առողջություն, երջանկություն և բարեկեցություն։
Հարգանքն ուսուցչի հանդեպ նույնն է, ինչ հարգանքն առ ծնող և հայրենիք, քանզի ուսուցչի կերպարն առանձնանում է իր բացառիկ դերով ու կատարած ամենակարևոր աշխատանքով, որն ըստ էության հավասարազոր է արժեքներից բարձրագույնին:
Պատասխանատվության մեծ գիտակցումով մոտենալով ձեր գործին` մանկավարժի բարձր կոչմանը` ձեր գիտելիքները, ստեղծագործական ողջ ներուժն ու հոգու ջերմությունն ամբողջությամբ նվիրում եք երեխաների կրթության և դաստիարակության սուրբ գործին, ինչի կապակցությամբ հայտնում եմ իմ խորին երախտագիտությունը։
Թո՛ղ ազգանվեր ու ազգապահպան ձեր առաքելության ճանապարհին երբեք չթուլանա կորովը, թո՛ղ իմաստնությունը առողջության հետ թև թևի տված ուղեկցեն ձեզ այս դժվար ու պատասխանատու ճանապարհին: Ձեր վաստակն անուրանալի է հայրենի երկրի ապագա քաղաքացիների կրթության ու դաստիարակության գործում։