Սիսիան համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Արմեն Հակոբջանյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ երթ՝ դեպի քաղաքային պանթեոն
Սույն թվականի հունվարի 28-ին` Հայոց բանակի կազմավորման 30-ամյակի կապակցությամբ, Սիսակ Նահապետի անվան հրապարակից տեղի ունեցավ երթ դեպի քաղաքային պանթեոն՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Արցախյան պատերազմում զոհված հայորդիների հիշատակին։ Այնուհետև «Համո Սահյանի անվան Սիսիանի քաղաքային մշակույթի կենտրոն» ՀՈԱԿ-ի դահլիճում անցկացվեց «Խաղաղությանս երաշխավորը 30 տարեկան է» խորագրով տոնական միջոցառում, որի ընթացքում շնորհավորական ուղերձով հանդես եկան Սիսիանի համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Արմեն Հակոբջանյանն ու Սիսիանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու քահանա Տեր Պարգև Զեյնալյանը։ Սիսիանի համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատարի կողմից բանակաշինության կարևորագույն գործում իրենց ավանդն ունենալու համար պարգևատրվեցին Սիսիանի համայնքում գործող հատուկ նշանակության մի քանի կառույցներ։ Պարգևատրվեցին նաև Սիսիանի համայնքապետարանի կողմից հայտարարված հեղինակային ստեղծագործությունների մրցույթում լավագույնս դրսևորված երեք մասնակիցները։ Հայրենասիրական կատարումներով հանդես եկան «Համո Սահյանի անվան Սիսիանի քաղաքային մշակույթի կենտրոն» ՀՈԱԿ-ի ժողովրդական գործիքների անսամբլի անդամները, ինչպես նաև Սիսիանի համայնքի «Էմմա Ասյանի անվան Սիսիանի մանկական երաժշտական դպրոց» ՀՈԱԿ-ի և «Աղվան Մինասյանի անվան արվեստի և ստեղծագործության կենտրոն» ՀՈԱԿ-ի սաները։