Սիսիանի համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Արմեն Հակոբջանյանի շնորհավորական ուղերձը՝ Հանրապետության օրվա կապակցությամբ
Հարգելի՛ հայրենակիցներ, 1918 թվականի մայիսի 28-ին հայ ժողովուրդն աշխարհին ու թշնամուն ցույց տվեց իր վճռականությունը, կամքն ու միասնականությունը, ինչի շնորհիվ հնարավոր դարձավ ստեղծել Հայաստանի առաջին հանրապետությունը:
Ուզում եմ, որ պատմությունից դասեր քաղենք, չընկճվենք, անգամ հետպատերազմական իրադրությունում ելք գտնենք հզոր և ամուր պետություն ստեղծելու համար:
Մեր պապերը 1915 թվականի Մեծ Եղեռնից դասեր քաղեցին, որի հետևանք եղավ Ղարաքիլիսայի, Բաշ-Ապարանի և Սարդարապատի ճակատամարտերում ջախջախիչ հաղթանակ տանելը, ինչը հիմք հանդիսացավ միասնական պետականության ստեղծման համար:
Յուրաքանչյուր հայի, սյունեցու և հատկապես Սիսիանի համայնքի բնակչի համար օրը նշանավորվում է նաև հայրենիքի նվիրյալ ազատամարտիկ, ռազմագետ, հայրենասիրության խորհրդանիշ, Սիսական ջոկատի հրամանատար Վուրգ Ոսկանյանի ծննդյան օրով:
Օրվա առիթով շնորհավորում եմ բոլորիդ, մաղթում խաղաղություն, կամք, համերաշխություն, անառիկ սահմաններ և գիտակցություն, որ թշնամին սարսափում է հայի հայրենասիրությունից և միասնականությունից: