Սիսիանում կայացել է սյունեցի բանաստեղծուհի, հրապարակախոս, բազմաթիվ գրքերի հեղինակ Անահիտ Դանիելյանի ծննդյան 70 ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումը
19.03.2025 14:07
Մարտի 18-ին, Համո Սահյանի անվան Սիսիանի քաղաքային մշակույթի կենտրոնի դահլիճում կայացել է սյունեցի բանաստեղծուհի, հրապարակախոս, բազմաթիվ գրքերի հեղինակ Անահիտ Դանիելյանի ծննդյան 70 ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումը։
Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ վաստակավոր արտիստ Էվելինա Շահիրյանը, երգիչ, բազմաթիվ երգերի հեղինակ Արսեն Համբարյանը, Կոմիտասի անվան կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր, դասախոս, երգիչ, երգահան Սամվել Գալստյանը, ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ, <<Արմենիկոս>> ամենամյա ազգային տիտղոս մրցանակաբաշխության հիմնադիր Անժելա Ստեփանյանը, ինչպես նաև մի շարք մշակույթի գործիչներ, ընկերներ, բարեկամներ, հյուրեր։
Միջոցառմանը ներկա էին նաև Սիսիան համայնքի ղեկավար Հովսեփ Առաքելյանը, Սյունիքի մարզպետի աշխատակազմի Կրթության, մշակույթի և սպորտի վարչության պետ Մերի Գանդալյանը։
Միջոցառման ընթացքում հնչել են Անահիտ Դանիելյանի հեղինակած հայրենիքի և սիրո թեմայով բանաստեղծություններ և երգեր, որոնք նորովի են ցնցել մասնակիցների սրտերը։
Պարային գեղեցիկ համարներով հանդես են եկել Աղվան Մինասյանի անվան պարային դպրոցի սաները (գեղ․ ղեկ․՝ Վիլիկ Կարապետյան)։
Միջոցառման ավարտին համայնքի ղեկավար Հովսեփ Առաքելյանը շնորհավորել է արտիստին ծննդյան օրվա առթիվ՝ մաղթելով երկար տարիների կյանք և բեղմնավոր աշխատանքային գործունեություն, ինչպես նաև շնորհակալություն հայտնել բանաստեղծուհուն հայրենի հողում մշտապես լինելու, սեփական արմատներին հաստատակամ, ամուր կառչած լինելու համար։