Սիսիանը մեծ հանդիսավորությամբ իր տղաներին ճանապարհեց հայոց բանակ
Սիսիանի տարածքային զինկոմիսարիատում մարդիկ հավաքվել էին ճանապարհելու իրենց որդիներին հայոց բանակ։
Նորակոչիկների հարազատները թեև հուզված, բայց հպարտությամբ էին ճանապարհում իրենց զավակներին՝ վստահ լինելով՝ արժանապատվորեն ծառայելու են, պատվով տուն են դառնալու։
Հանդիսավոր միջոցառմանը ներկա էին Սիսիան համայնքի ղեկավար Հովսեփ Առաքելյանը, Սյունիքի մարզպետի տեղակալ Հայկ Հարությունյանը, Սյունիքի մարզի զինվորական կոմիսար Վահրամ Հարությունյանը, Սիսիանի համայնքապետարանի աշխատակազմի, ուժային կառույցի աշխատակիցները, ներկաներ։
Միջոցառման ժամանակ ուղերձով է հանդես եկել Հովսեփ Առաքելյանն, ով խոսել է Հայոց բանակի անցած փառավոր ուղղու մասին, ցանկացել, որ հայրենասիրության ոգով լցված նորակոչիկները նույն կերպ ընդունեն և շարունակեն բանակաշինության ստեղծման և կայացման գործում իրենց ավագ սերնդակիցների կողմից թողած ժառանգությունը` ծառայությունը համարելով սրբազան առաքելություն։
«Մաղթում եմ, որ երկու տարիների ընթացքում հաղթահարեք ձեր առջև դրված բոլոր խնդիրներն ու դժվարությունները՝ դառնալով ոգեշնչող օրինակ շրջապատի համար»,֊ ելույթում նշել է համայնքի ղեկավարը։
Ելույթով են հանդես եկել նաև Սյունիքի մարզպետի տեղակալ Հայկ Հարությունյանը, Սյունիքի մարզի զինվորական կոմիսար Վահրամ Հարությունյանը, սյունեցի գրող, բանաստեղծուհի Անահիտ Դանիելյանը, Սիսիանի համայնքապետարանի աշխատակազմի Կրթության, մշակույթի, սպորտի, առողջապահության, երիտասարդության և սոցիալական հարցերի բաժնի պետ Նարա Հովհաննիսյանը։
Սիսիանն իր նորակոչիներին բարի ճանապարհ է մաղթել զուռնա-դհոլով, երգով և պարով։