«Սրանք մեզ կանգնեցրին». թշնամու վերահսկողության տարածք անցածներից մեկը հեռախոսով է խոսել
Քասախի համայնքապետը Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում մանրամասներ հայտնեց Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տղաների դեպքից։
Գորիս-Որոտան ճանապարհահատվածով երթևեկելիս մայրուղուց շեղված և Ադրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում հայտնված Քասախի բնակիչները 21 տարեկան տղաներ են։ Տեղեկությունը Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում հայտնեց Քասախի համայնքապետ Արա Մկրտչյանը։
"Երբ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող տարածք են մտել, տղաներից մեկն իր ընտանիքի անդամներից մեկի հետ խոսելիս է եղել։ Հեռախոսով խոսողն ասել է."սրանք մեզ կանգնեցրին", և կապն ընդհատվել է: Դրանից հետո նրանցից որևէ լուր չունենք",–ասաց Մկրտչյանը։
Նա հայտնեց, որ տղաներն ընկերներ են` միասին էլ ծառայել են և վերջերս են զորացրվել։ Մկրտչյանի խոսքով` շատ խելոք, լավ երիտասարդներ են և, կարծես, գնացել էին Սյունիք` համածառայակից ընկերներին տեսակցելու։
Համայնքի ղեկավարը հայտնեց` տղաներին հայրենիք վերադարձնելու ուղղությամբ աշխատանքներ են տանում։