Ստեփանակերտում մեկնարկել է հանրահավաք Լաչինի միջանցքի ապաշրջափակման պահանջով
«Միջանցքի ապաշրջափակման ժողովրդական շարժման» նախաձեռնող խմբի կողմից Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում հուլիսի 12-ին կազմակերպվել է հանրահավաք՝ Լաչինի միջանցքի բացման պահանջով:
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ հավաքի համակարգողները նշել են, որ հուլիսի 15-ից հետո Ադրբեջանի կողմից Արցախի ամբողջական շրջափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակը թելադրում է քայլեր ձեռնարկել հնարավորինս արագ Լաչինի միջանցքն ապաշրջափակելու համար, քանի որ վիճակը գնալով ծանրանում է:
356953741_951679812799045_2416591210865499968_n.jpg (325 KB)
«Մեր ծրագիրն այն է, որպեսզի այստեղ մեծաթիվ մարդիկ հավաքվեն, որից հետո երթով կշարժվենք դեպի Հակարիի կամուրջ: Դրա համար պետք է ապահովվենք տրանսպորտային վառելիքով և անվտանգությամբ, և այդ երկու հարցերով էլ պետք է դիմենք ռուս խաղաղապահներին: Եթե չանեն, ապա փակելու ենք օդանավակայանը և կտրենք նաև իրենց մատակարարումը, ինչպես մերն է:Առայժմ իրազեկման աշխատանքներ կիրականացնենք, որպեսզի մեծ թվով մարդիկ հավաքվեն»,-մեզ հետ զրույցում ասաց հավաքի ակտիվիստ Արթուր Օսիպյանը:
358201852_937563724139405_610760358093330018_n.jpg (352 KB)
Այնուհետև հավաքի մասնակիցները շարժվել են դեպի «Միջանցքի ապաշրջափակման ժողովրդական շարժման» շտաբի տարածք, որտեղ նախաձեռնող խումբը հայտնել է, որ այսօր կդիմեն նաև Արցախի իշխանություններին՝ աջակցություն ցուցաբերելու հավաքի նպատակների իրականացմանը: