Սուրեն Խաչատրյանը՝ Գորիսի պետական համալսարանի խորհրդի նախագահ
Փետրվարի 20-ին տեղի ունեցավ «Գորիսի պետական համալսարան» ՊՈԱԿ-ի տեղի ունեցավ կառավարման խորհրդի նիստ: Օրակարգում կառավարման խորհրդի նախագահի ընտրութունն էր: Նիստի ընթացքում, որը վարում էր ՀՀ ԿԳ փոխնախարար Մանուկ Մկրտչյանը, նախագահի թեկնածու առաջադրվեց Սյունիքի մարզպետ, խորհրդի անդամ Սուրեն Խաչատրյանը, ով գաղտնի քվեարկության արդյունքներով միաձայն վերընտրվեց խորհրդի նախագահ: Մինչ այդ խորհուրդը գլխավորում էր Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով խորհրդի անդամներին վստահության համար՝ Սուրեն Խաչատրյանը նշեց, որ խորհուրդը՝ որպես համալսարանի կոլեգիալ կառավարման մարմին, բնականոն հունով շարունակելու է իր գործունեությունը՝ համաձայն եւ ի շահ համալսարանի զարգացման հեռանկարային պլանի:
Ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Զարեհ Գրիգորյանը եւ գլխավոր հաշվապահ Ռուզան Թապտուղյանն ամփոփեցին համալսարանի 2015թ. գործունեությունը: Համալսարանի առկա խնդիրների եւ առաջիկա անելիքների մասին ելույթով հանդես եկավ ռեկտորի պաշտոնակատար, ֆիզմաթ գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Արտուշ Ղուկասյանը՝ ներկայացնելով բուհական գործընթացի կատարելագործմանը միտված առաջարկներ:
Խորհրդի անդամները քննարկեցին նաեւ ընթացիկ հարցեր, հանդես եկան առաջարկություններով, ստացան հանձնարարականներ խորհրդի նախագահի կողմից: