Սուրեն Շահվերդյանը հրաժարական է տալիս Համազգային թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարի պաշտոնից
Համազգային թատրոնում բոլորովին վերջերս որպես գեղարվեստական ղեկավար նշանակված Սուրեն Շահվերդյանը հրաժարական է տալիս:
«Տեսնում եմ, որ իմ ներկայությունն ավելի է բարդացնում իրավիճակը, թեև ես իմ ձեռքն էի մեկնել ձեզ՝ համոզված լինելով, որ կարող եմ օգնել և օգտակար լինել, բայց ստացվեց հակառակը... Այժմ որոշում եմ կայացրել հրաժարվել գեղարվեստական ղեկավարի պաշտոնից»,-գրել է նա ֆեյսբուքյան իր էջում՝ նշելով, որ ցավ է ապրում իրավիճակը տեսնելով:
«Սիրելի Համազգային թատրոնի արտիստներ, սիրելի թատերասեր հասարակություն, ես ողջ կյանքս ապրել ու աշխատել եմ թատրոնում և թատրոնի համար։ Ինձ համար ցավ է տեսնել թատրոնի կաթվածահար վիճակը։ Այսպես շարունակվել չի կարող։ Ես չեմ հանդուրժի թատրոնի քայքայումը։
Ինչպես որ խոստացել էի, ես մնում եմ ձեր բարեկամը, գրկում եմ ձեզ մեկ առ մեկ ու հաջողություն մաղթում ձեր գործում։ Հուսով եմ, որ մեր միջև անախորժությունները կմոռացվեն, կներվեն միմյանց հասցված վիրավորանքները։ Հուսով եմ նաև, որ ապագայում առիթներ կունենանք միասին ստեղծագործելու և ծառայելու Նորին մեծություն Թատրոնին»,-գրել է Շահվերդյանը։
Հիշեցնենք, որ Համազգային թատրոնում աշխատանքային կոնֆլիկտն ու անհամաձայնությունը շարունակվում է արդեն տեւական ժամանակ: Թատրոնի դերասանական կազմըը պահանջում է տնօրեն Վիգեն Չալդրանյանի հրաժարականը, ինչպես նաեւ դեմ էին Սուրեն Շահվերդյանի նշանակմանը:
Երկար բանավեճերից հետո, կողմերն այդպես էլ ընդհանուր հայտարարի չեկան: