ՍՅՈՒՆԻՔԻ ԹԻՄԸ՝ 2-ՐԴ ՊԱՏՎԱՎՈՐ ՏԵՂՈՒՄ
Իջեւանում կայացել է ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդությանհարցերի նախարարության կողմից անցկացվողնախազորակոչային եւ զորակոչային տարիքիերիտասարդների հանրապետական ռազմամարզականխաղերի 2018 թվականի եզրափակիչ փուլը:
Եզրափակիչ փուլի մրցումներին ներկա են եղել ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարիպաշտոնակատար Գաբրիել Ղազարյանը, նախարարիպաշտոնակատարի տեղակալ Սարգիս Ավագյանը, ՀՀպաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարիտեղակալ Գաբրիել Բալայանը, հանրապետականզինվորական կոմիսարիատի ներկայացուցիչներ եւ այլ պաշտոնատար հյուրեր:Նախազորակոչային եւ զորակոչային տարիքի հանրակրթական դպրոցների ավելի քան100 աշակերտներ ուժերն են չափել նռնակի նետում (ուսումնական), 8-կիլոգրամանոցուսապարկով եւ պատգարակով փոխանցավազք (4 x 50 մ), ձգումներ պտտաձողից,կրոսավազք (1000 մ), հրաձգություն եւ ինքնաձիգի քանդում-հավաքում մրցաձեւերում:
Ինքնաձիգով հրաձգություն վարժությունում հաղթող է դարձել Սյունիքի մարզից Մհեր Շահնազարյանը: Ընդհանուր թիմային հաշվարկով 1-ին տեղն է գրավել Տավուշի մարզը, իսկ 2-րդ եւ 3-րդ տեղերը համապատասխանաբար զբաղեցրել են Սյունիքի եւ Գեղարքունիքի մարզերը:
Հաղթողները պարգեւատրվել են մեդալներով, գավաթներով, հուշանվերներով եւպատվոգրերով, իսկ մրցանակային տեղեր զբաղեցրած մասնակիցներն արժանացել ենշնորհակալագրերի եւ հավաստագրերի: