ՍՅՈՒՆՅԱՑ ԹԵՄԻ ԱՌԱՋՆՈՐԴԱԿԱՆ ՏԵՂԱՊԱՀ ՀՈԳԵՇՆՈՐՀ ՏԵՐ ՄԱԿԱՐ ՎԱՐԴԱՊԵՏ ՀԱԿՈԲՅԱՆԻ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐԱԿԱՆ ՈՒՂԵՐՁԸ ԱՄԱՆՈՐԻ ԵՎ ՍՈՒՐԲ ԾՆՆԴՅԱՆ ՏՈՆԵՐԻ ԱՌԹԻՎ
30.12.2019 14:46
Կրկին հին եւ նոր տարին շաղկապող ժամանակի մեջ ենք կանգնած: Կրկին այն պահն է, որը եւս մեկ անգամ մեզ հրավիրում է խորհրդածել այն մեծ եւ մնայուն իրականության մասին, որ կյանքն իսկ է: Կրկին հուշերով ճանապարհում ենք հին եւ երազանքներով դիմավորում նոր տարին: Եվ կրկին տարիով ենք չափում կյանքի տեւողությունը, ու ամեն մի նոր տարի մեզ դնում է կյանքի նոր ընթացքի մեջ: Բայց տարիների հոլովույթով մենք դեպի մահ չենք գնում, այլ կյանքից կյանք, դեպի հավերժություն, քանի որ այս հավերժական եւ անփոփոխ կյանքի մեջ էականը ոչ թե ժամանակի փոփոխությունն է, այլ կյանքի եւ մարդու փոփոխությունը, որովհետեւ տարին նորանում է մարդու նոր հավատով ու նոր խոհերով, որովհետեւ մարդու գերագույն կոչումն ու պարտականությունն է ժամանակը լցնել նոր ու ազնիվ գործերով, ստեղծագործ աշխատանքով:
Եվս մի քանի ժամ, եւ ժամացույցներն աշխարհով մեկ պիտի ազդարարեն, որ 2020 թվականը մտել է իր պարտականությունների մեջ՝ մեզ համար բացելով մի նոր էջ՝ գրելու ուղիղ ճամփով դեպի փնտրած ճշմարտությունը գնալու սեփական պամությունը, տալով հնարավորություն՝ ժամանակի մեջ սեփական գործով հավերժի գիրկն անցնելու համար:
Ուստի այս բարեբաստիկ առիթով շնորհավորում եմ բոլորիս՝ մաղթելով, որ Աստված օրհնի գալիք 2020 թվականը եւ երջանկություն ցանի բոլորիս կյանքում:
Թող եկող նորը լինի արդար գործի ու բարգավաճման տարի:
Թող եկող նորը լինի վերանորոգության, հոգեւոր զարթոնքի ու իղձերի իրականացման տարի:
Թող եկող նորը լինի անվտանգության, բարօրության ու խաղաղության տարի: