syuniacyerkir.am կայքի հրապարակումից հետո. ավազակախումբը տեխնիկան դուրս է բերում Գիրաթաղից
Օրեր առաջ բացահայտվել էր հակասյունիքյան մի դավադրություն եւս. Քաջարանը բռնազավթած ավազակախումբը՝ Վահե Հակոբյանի, Նարեկ Ամբարյանի, Մհեր Պոլոսկովի, Զարուհի Տոնապետյանի ակտիվ դերակատարությամբ, ձեռնարկել էր սահմանային Քաջարան գյուղը տեղահանելու եւ այնտեղ պղնձամոլիբդենային նոր հանքավայր հիմնելու գործընթացը:
Այդ մասին տեղեկատվություն էր տարածվել syuniacyerkir.am կայքում:
Հրապարակման մեջ մասնավորապես նշվել էր, որ Քաջարան բազմաբնակավայր համայնքի տարածքում գտնվող երբեմնի Գիրաթաղ գյուղում (Կապան-Քաջարան ավտոմայրուղի-Քաջարանի պրոֆիլակտորիա խաչմերուկի հյուսիսային լեռնալանջին գտնվող) քոթեջներ կառուցելու աշխատանքներ են սկսվել՝ մոտ ապագայում գյուղի բնակիչներին այնտեղ տեղափոխելու, արդյունքում՝ Քաջարան գյուղի տարածքում նոր հանքավայր հիմնելու նպատակով:
Տեղացիների արդարացի ցասումից խուսափելու համար, մեր հրապարակումից հետո, ավազակախումբը նահանջի է դիմել:
Ըստ Քաջարանից ստացվող տեղեկությունների՝ syuniacyerkir.am կայքի հրապարակումից հետո տեխնիկան դուրս է բերվել Գիրաթաղից:
Դե ինչ, հուսանք, որ ասպատակները մեկընդմիշտ կհրաժարվեն Նախիջեւանի սահմանին գտնվող հինավուրց գյուղը տեղահանելու մտադրությունից, կզսպեն իրենց հեքիաթային ախորժակը, եւ կարիք չի լինի, որ կրկին բարձրաձայնենք այդ մասին: