Սյունիքի մարզպետ Վահե Հակոբյանի աշխատանքային այցը Մեղրի
Մարտի 2-ին Սյունիքի մարզպետ Վահե Հակոբյանը Մեղրի համայնքում էր: Գեղագիտության ազգային կենտրոնի Մեղրու մասնաճյուղում տեղի ունեցավ մարզպետի եւ համայնքի ղեկավար Մխիթար Զաքարյանի հանդիպումը համայնքի հիմնարկ-ձեռնարկությունների տնօրենների, համայնքի ավագանու անդամների, բնակիչների հետ: Հանդիպումը բացեց համայնքի ղեկավար Մ.Զաքարյանը, ով նաեւ ներկայացրեց իր գործունեության 100 օրվա ընթացքում իրականացված աշխատանքները:
Սյունիքի մարզպետը ցանկություն հայտնեց ներկաներից լսել համայնքային հիմնախնդիրների, բնակիչներին մտահոգող հարցերի մասին: Անմիջական եւ ջերմ մթնոլորտում հնչեցին բազմաթիվ հարցեր, որոնք հիմնականում վերաբերում էին նախադպրոցական ու դպրոցական կրթօջախների վերանորոգմանը, համայնքի ամբողջական գազիֆիկացմանը, սոցիալ-տնտեսական ծրագրերի իրականացմանը, որոնք կնպաստեն նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը:
Մարզպետ Վ.Հակոբյանն իրազեկեց, որ նախատեսվում է Մեղրի համայնքում ստեղծել սառնարանային տնտեսություն, որը հնարավորություն կտա գյուղատնտեսությամբ զբաղվողներին, գյուղմթերք արտադրողներին բարելավել իրենց պայմանները` առավել շահավետ գներով գյուղմթերքն իրացնելու համար:
Ներկաներն իրենց գոհունակությունը եւ շնորհակալական խոսքն ուղղեցին համայնքի ղեկավար Մ.Զաքարյանին` կարճ ժամանակահատվածում համայնքում առկա առաջնային խնդիրների նկատմամբ հետեւողական քայլեր ձեռնարկելու եւ լուծում տալու համար. ամենագլխավորը ներհամայնքային ուղեւորատար տրանսպորտային երթուղու բացումն էր, որը սկսեց աշխատել մարտի 1-ից, ինչպես որ նախընտրական շրջանում խոստացել էր համայնքապետը:
Հանդիպման ավարտին Մ.Զաքարյանը, ամփոփելով իր խոսքը, հավաստիացրեց.  «Համատեղ ուժերով, նվիրված աշխատանքով եւ ունեցած ներուժը գործի դնելով` երկու-երեք տարի հետո ունենալու ենք մեր երազանքների Մեղրին»:
Սյունիքի մարզպետ Վ.Հակոբյանը եղել է նաեւ համայնքի Վարդանիձոր, Լեհվազ, Կարճեւան գյուղերում: