Սյունիքի մարզում աուդիտի արդյունքում նյութեր են նախապատրաստվել. Հունան Պողոսյան
Ես չգիտեմ Սուրիկ Խաչատրյանը մարզում է թե ոչ: Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանը  «Իմ քայլը հանուն Արարատի մարզի» բիզնես-համաժողովին:
Անդրադառնալով իր նշանակումից հետո մարզում տեղի ունեցող փոփոխություններին՝ Հունան Պողոսյանն ասաց, որ մարզպետարանի աուդիտի ծառայությունը մի շարք կառույցներում իրականացրել է համապատասխան ստուգումներ: «Ստուգումների արդյունքում եղել են և կարգապահական բնույթի խախտումներ, և խախտումներ, որոնց հետագա ընթացքը լուծելու համար նախապատրաստված ողջ նյութերի փաթեթը ուղարկվել է իրավապահ մարմիններին»,- ասաց մարզպետը:
Լրագրողի այն պնդմանը, որ իրեն Սյունիքի մարզպետ նշանակելը շատերը պատճառաբանում էին մարզում քրեական ակտիվությունը կասեցնելու համար, Հունան Պողոսյանը պատասխանեց. «Ես կարծում եմ հանրապետությունում չկա մի տարածք, որտեղ չկա այդպիսի ակտիվություն: Իհարկե խոսքը գնում է , մեր կենցաղում ամեն օր հանդիպող դեպքերի, իրադարձությունների ու պատահարների մասին, և պատկան մարմինները բոլորով զբաղվում են: Ես՝ որպես մարզպետ, համակարգելու եմ այդ աշխատանքները»:
Նա նշեց, որ նմանատիպ հանձնաժողով պատրաստվում են անցկացնել նաև Սյունիքի մարզում մայիսի 25-ին: