Սյունիքի մարզում բնակվող արցախահայ ընտանիքների տնտեսական բարեկեցությանն ու կենսունակությանն ուղված ծրագիր
«Ջինիշյան» հիշատակի Հիմնադրամը (ՋՀՀ)՝ «Գալուստ Կիւլպէնկեան Հիմնարկութիան» և Սուրբ Սարգիս բարեգործական կազմակերպոըթյան հետ համագործակցությամբ՝ ՀՀ Սյունիքի մարզում հայտարարում է «Արցախից բռնի տեղահանված հայ ընտանիքների տնտեսական բարեկեցության և կենսունակության բարելավում» ծրագրի հայտերի ընդունում։
Ծրագրին կարող են դիմել ՀՀ Սյունիքի մարզ տեղափոխված և վերաբնակեցված արցախահայ ընտանիքները, որոնք Սյունիքի մարզում իրականացնում են կամ պլանավորում են իրականացնել տնտեսական գործունեություն։
Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է տրամադրել ֆինանսական օժանդակություն՝ անտոկոս վարկի և դրամաշնորհի համադրությամբ։
Տնտեսական գործունեության շրջանակներում նաև նախատեսվում է օժանդակել արհեստակցական գործունեություն իրականացնող կամ արհեստով զբաղվող ընտանիքներին՝ հիմքում ունենալով նրանց՝ անհրածեշտ գործիքներ, սարքավորումներ տրամադրելու հնարավորությունը։
Ծրագրի շահառու հանդիսացող անձանց ձեռնարկատիրական/բիզնես գործունեության հմտությունները բարելավելու նպատակով հնարավորություն է ընձեռնվելու՝ մասնակցել ՋՀՀ կողմից իրականացվող ձեռնարկատիրական հմտությունների բարելավմանն ուղված մի շարք ծրագրերի։
Ծրագրի մանրամասներին ծանոթանալու համար կարող եք անցնել հետևյալ հղումով՝ https://www.jinishian.org/node/1356
Ծրագրին դիմելու հայտը կարող եք լրացնել այստեղ` https://forms.gle/Jo5aLtjMzdUzhrNo7 ։
Հայտի լրացման վերջնաժամկետն է 2025 թվականի մարտի 16-ը։
Մանրամասնների համար զանգահարել ՋՀՀ գրասենյակ՝ 098544417 հեռախոսահամարով կամ գրել էլեկտրոնային նամակ՝ [email protected] հասցեին։