Սյունիքի մարզում խոշոր ավտովթարի հետևանքով հիվանդանոց տեղափոխված 2 վիրավորներից 43–ամյա ուղևորը մահացել է. 06-ը մի քանի մետր գլորվել էր ձորը
09.09.2019 20:06
Երեկ՝ սեպտեմբերի 8-ին, Կապանի բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում մահացել է 43-ամյա Մասիս Մ.-ն, ով հիվանդանոց էր տեղափոխվել սեպտեմբերի 7-ին Կապան-Ճակատեն ավտոճանապարհին տեղի ունեցած խոշոր ավտովթարից հետո:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, այդ օրը ժամը 16:20-ի սահմաններում Սյունիքի մարզի բնակիչ, 42-ամյա Անդրանիկ Ա.-ն իր վարած ВАЗ 2106 մակնիշի 35 FO 750 համարանիշի ավտոմեքենայով Կապան-Ճակատեն ավտոճանապարհի 11-րդ կմ հատվածում դուրս էր եկել երթևեկելի գոտուց և մի քանի մետր գլորվելով՝ հայտնվել ձորում:
Վթարի հետևանքով վարորդ Անդրանիկ Ա.-ն և նրա ուղևոր, Մասիս Մ.-ն տեղափոխվել էին Կապանի բժշկական կենտրոն:
Դեպքի վայր էին ժամանել Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կատավարման կենտրոնի օպերատիվ խումբը՝ 1 մարտական հաշվարկով:
Ժամանել էին նաև ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումրատակի 6-րդ վաշտի 2-րդ դասակի ծառայողները՝ վաշտի հրամանատար Գեղամ Մարգարյանի, դասակի հրամանատար Արմեն Սարգսյանի գլխավորությամբ:
Տեղում հետաքննչական աշխատանքները ղեկավարել է նույն վաշտի հետաքննիչ Կոստանյանը: Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ վերջինիս կողմից հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քր օր-ի 242 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով և նախապատրաստված նյութերը փոխանցվելու են Հայաստանի քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչութուն: