Սյունիքում Ամրապնդվում է Փրկարար-Հասարակություն կապը
ՀՀ ՆԳՆ ՓԾ Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատը, ղեկավար կազմով, աշխատանքային այց է կատարել Որոտան բնակավայր։
Հանդիպման հիմնական նպատակն էր առավել ամրապնդել «Փրկարար-Հասարակություն» կապը և բաց, անմիջական երկխոսության հարթակում քննարկել բնակչությանը հուզող և փրկարար ծառայության գործառութային շրջանակներին առնչվող հարցեր։
Բնակիչները բարձրաձայնեցին մի շարք խնդիրներ՝ կապված արտակարգ իրավիճակներում արձագանքման օպերատիվության, հրդեհային անվտանգության կանոնների պահպանման, ինչպես նաև բնական աղետների դեպքում անհրաժեշտ գործողությունների վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացման հետ։
Փրկարարական ջոկատի ղեկավար կազմը սպառիչ պատասխաններ տվեց բարձրացված բոլոր հարցերին՝ ներկայացնելով ծառայության հնարավորություններն ու գործողությունների կարգը։ Հատուկ ուշադրություն դարձվեց կանխարգելիչ միջոցառումների կարևորությանը՝ բնակիչներին հորդորելով խստորեն պահպանել անվտանգության կանոնները կենցաղում և գյուղատնտեսական աշխատանքների ընթացքում։