«Սյունյաց երկրի» աշխատանքային խումբն Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում էր
Շուշի հայոց մեծ քաղաքին նվիրված թերթային հատուկ համարի նախապատրաստության շրջանակում «Սյունյաց երկրի» աշխատանքային խումբը հոկտեմբերի 28-29-ին գտնվում էր Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում:
Աշխատանքային խմբի կազմում էին Սամվել Ալեքսանյանը, Վահրամ Օրբելյանը, Տիգրանուհի Բադալյանը եւ Գայանե Բաղդասարյանը:
«Սյունյաց երկրի» ներկայացուցիչները հանդիպումներ են ունեցել Արցախի Հանրապետության ԿԳՄՍ նախարար Լուսինե Ղարախանյանի, Արցախի Հանրապետության պետական խորհրդական Գրիգորի Գաբրիելյանցի, Հայ առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի, Արցախի գրողների միության նախագահ, բանաստեղծ, Գրիգոր Նարեկացի համալսարանի ռեկտոր Վարդան Հակոբյանի, Շուշիի քաղաքապետ Արծվիկ Սարգսյանի, Գրիգոր Նարեկացի համալսարանի որակի ապահովման կենտրոնի տնօրեն, գրականագետ Ամալյա Գրիգորյանի, «Շուշի քաղաքի թանգարաններ» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լուսինե Գասպարյանի, ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարության մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի  վարչության պետ Բեգլար Քարամյանի, նույն վարչության միջոցառումների կազմակերպման եւ կապերի բաժնի վարիչ Արուս Գասպարյանի, պատմության եւ մշակույթի անշարժ հուշարձանների ուսումնասիրման, պահպանման եւ վերականգնման բաժնի վարիչ Արման Գրիգորյանի հետ: