Տարածքը, որտեղ անձամբ կռվել ու մաքրել ենք ազերիներից, Փաշինյանն անհասկանալի կերպով հանձնում է ադրբեջանցիներին, պետք է ազգովի ոտքի կանգնենք ու հեռացնենք Նիկոլին․ Աշոտ Մինասյան (տեսանյութ)
Փաշինյանի հեռացումը հանրային պահանջ է․ այո, մարդիկ կան, որոնք Նիկոլ Փաշինյանի կողքին են, որոնք զոմբիացված են, դա նույնն է, որ մարդիկ հավատացել են Նիկոլի ստին և այսօր ունենք այն, ինչ ունենք: Այս մասին այսօր  «Արժանապատվության երթի» ժամանակ ասաց Սիսական ջոկատի հրամանատար, գնդապետ, «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով պարգևատրված Աշոտ Մինասյանը՝ «Աշոտ Երկաթը»։
Նա նշեց, որ երթին հիմնականում մասնակցում են մտավորականներ, զինվորականներ, ոստիկանության ներկա և նախկին աշխատակիցներ և այնպիսի մարդիկ, որոնք մտահոգ են երկրի ճակատագրով:
«Ուզո՞ւմ են, որ 3 մլն ժողովուրդը բոլորը միասին ոտքի կանգնեն և գան այստեղ, ամեն մեկն այդ պահանջն իր տեղում է դնում, բայց քանի որ մարդիկ այսօր սգակիր ընտանիքներ են, իրենք այսօր հնարավորություն չունեն մասնակցելու, ամեն մեկին իր ցավն  է կրում և չեն կարողանում հավաքներին մասնակցել, բայց իհարկե, սա հանրային պահանջ է»,- ասաց նա:
Մինասյանը նշեց, որ համաձայն չէ այն կարծիքի հետ, թե կատարվողը սխալ կառավարման հետևանք է, սակայն ոչ ճիշտ կառավարողն էլ պետք է հեռանա: «Բայց ես ավելի կողմ եմ այն մտքին, որ Նիկոլը դավաճան է և նա դավաճանել է իր ամբողջ իշխանական թևով հանդերձ, ամբողջ իշխանությունը, գումարած ԱԺ-ն կատարել են այն, ինչը թելադրել է Նիկոլ Փաշինյանը»:
Կապանի կարևոր հենակետերը թշնամում հանձնելու մասին «Աշոտ Երկաթը» շեշտեց, որ  այն տաածքը, որտեղ նա անձամբ կռվել է և մաքրել են ազերիներից, անհասկանալի կերպով Նիկոլ Փաշինյանը հանձնում է ադրբեջանցիներին: «Մեզ սպասվում է այն, ինչը եղավ 91-ին, թշնամին գալու է ու չոքելու մեր բկին: Պետք  ազգովի ոտքի կանգնենք ու հեռացնենք Նիկոլին: Շատ ենք ուշացել նոր պաշտպանություն ստեղծելու համար, ամեն օր ենք ուշանում»:
Պատերազմից հետո նրա անձի հանդեպ հետապնդումը Մինասյանը համարեց ընդդիմության դեմ իշխանության հերթական սպառնալիք: