Տարին ամփոփվեց հաշվետու համերգ-ցուցահանդեսով
Կապանի արվեստի քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճը վերանորոգվում է: Այս անգամ կրթօջախի տարեվերջյան համերգ-ցուցահանդեսը տեղի ունեցավ Արամ Խաչատրյանի անվան թիվ 1 երաժշտական դպրոցի դահլիճում, որի ճեմասրահում ներկայացված էր քոլեջի «Գեղանկարչություն» եւ «Դիզայն» մասնագիտությունների սովորողների աշխատանքները՝ գեղանկար, գծանկար, գոբելեն, կիրառական արվեստի նմուշներ: Մինչեւ հաշվետու համերգին ունկնդիր լինելը՝ հանդիսականը որոշակի պատկերացում կազմեց այդ երկու մասնագիտությունների սովորողների կարողությունների եւ նախասիրությունների մասին:
Հաշվետու համերգը սկսվեց քոլեջի երգչախմբի կատարումներով՝ «Հայրենիքիս հետ», «Ով հայոց աշխարհ», «Սարդարապատ», այնուհետեւ կրթօջախի տարբեր կուրսի ուսանողները տարբեր երաժշտական գործիքներով հնչեցրին հայ, ռուս, արեւմտաեվրոպացի կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ, համերգի երկացանկում ընդգծված էին քոլեջի «Դերասանական արվեստ» եւ «Պարարվեստ» մասնագիտությունների սովորողների կատարումները:
Հաշվետու համերգ-ցուցահանդեսի ավարտից հետո քոլեջի տնօրեն Վարդան Քոչարյանը «Սյունյաց երկրին» ներկայացրեց իրենց իրականացրած միջոցառումները, որոնք ներառում են ինչպես մասնակցությունը հանրապետության, այնպես էլ նրա սահմաններից դուրս տեղի ունեցած մրցույթ-փառատոններին, ուսանողական գիտաժողովներին: Մասնավորապես, Լիտվայի Հանրապետությունում կայացած երաժիշտ կատարողների «Песня городу» միջազգային հեռավար մրցույթում Գոռ Ավետիսյանը («Երգեցողություն» 1-ին կուրս, դասախոս՝ Իրինա Դավիդյան) արժանացել է 3-րդ մրցանակի: Այս համերգին պատանի երգիչը հանդես եկավ  Նիկոլայ Շիկինի «Գիշեը լուսավոր է» ստեղծագործությամբ: Քոլեջի ուսանողները հաջողությամբ են մասնակցել «Արտ-մյուզիք» արվեստի 12-րդ միջազգային մրցույթ-փառատոնին՝  «Գեղանկարչություն» եւ «Երգեցողություն» անվանակարգերում՝ արժանանալով մրցանակների եւ դիպլոմների: Կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված՝ որոշ միջոցառումների մասնակցությունը եղել է հեռավար: