Տասնամյակներ շարունակ դուք եք ահաբ եկել ամբողջ Սյունիքի ժողովրդին, թող մի քիչ էլ ձեզ ահաբ եկեն, որ մտնեք այդ մարդկանց կաշվի մեջ ու հասկանաք, թե… «ՉԻ»
4rd.am-ը գրել է. Պատասխանելով հարցին, թե ինչու են իշխանությունները մտել Քաջարանի կոմբինատ՝ նախկին մարզպետ, «Հայաստան» դաշինքի անդամ, «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ի տնօրենների խորհրդի անդամ Վահե Հակոբյանը ասել է. «Փորձում են վաբխի մթնոլորտ ստեղծել»: «ՉԻ». Միգուցե: Չենք վիճում:
Սակայն եթե անգամ այդպես է, ոչինչ, մի քիչ դիմացեք: Տասնամյակներ շարունակ դուք եք ահաբ եկել Քաջարանի, Կապանի և ամբողջ Սյունիքի ժողովրդին, թող մի քիչ էլ ձեզ ահաբեկեն, որ մտնեք այդ մարդկանց կաշվի մեջ ու հասկանաք, թե ինչ եք արել տարիներ շարունակ: Էժան աշխատուժը օգտագործել եք, սակայն երբեք չեք թողել, որ գործարանի ժողովուրդը բարձրաձայնի իր իրավունքների մասին: Մեծ գործարան է, մի օր գործադուլ չի եղել: Մի օր քաջարանցիները փողոց դուրս չեն եկել և պահանջել, որ կոմբինատը գոնե 1, միջազգային ստանդարտներին համապատասխան հիվանդանոց կառուցի, որտեղ կբուժվեն գործարանի աշխատակիցների տան անդամները:
Մինչդեռ շարունակել եք գնել հերթական Ռոլս-Ռոյսը ու Իսպանիայում հերթական շքեղ առանձնատունը: Մի հատ նայեք, թե ինչ ահռելի տարբերություն կա գործարանի ղեկավար կազմի ու հասարակ բանվորների աշխատավարձների միջև: Տասնապատիկ չէ, հարյուրապատիկ է:
Շատ էիք հպարտանում, թե Քաջարանը Ռոբերտ Քոչարյանի կողքին է: Չգիտես ինչու հասարակ քաջարանցին դուրս չի գալիս փողոց՝ պաշտպանելու կոմբինատը: Մի պարզ պատճառով, որովհետև տարիներ շարունակ կե ղեքել եք նույն քաջարանցուն: