Տեղ համայնքի ղեկավար Դավիթ Ղուլունցի շնորհավորական ուղերձը բանակի կազմավորման 31-րդ ամյակի կապակցությամբ
Սիրելի՛ հայրենակիցներ , բանակաշինության ու ազգապահպանության ակունքներում կանգնած մեծավաստակ զինվորականներ, կամավորներ և հայոց բանակի մերօրյա փառահեղ հերոսներ, սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս <<Հայոց Բանակի>> կազմավորման 31-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Սիրելիներս՛ մենք գտնվում ենք աշխարհաքաղաքական մի այնպիսի իրավիճակում , որտեղ զգոն, աչալուրջ և մշտապես սեփական մի կտոր հայրենիքը՝ արյան գնով պաշտպանելուն պատրաստ լինելը դարձել է օրվա հրամայականը, ուստի խնդրում և ակնկալում եմ բոլորից հզոր ու անկոտրում ոգի ունենալ և ստորադասել յուրաքանչյաուրիդ անձնականը՝ ընդհանուր հայրենիքի շահից: Բանակը մեր տունն է և ինչքան ամուր լինի մեր տան հիմքերն ու պատերը այնքան ապահով ու ուժեղ կլինենք մենք՝ տան բնակիչներս:
Հայոց բանակը կազմավորվեց համայնքի համար բախտորոշ մի ժամանակահատվածում , որտեղ վտանգի տակ էր դրված հայի լինել չլինելու հարցը, բայց ի շնորհիվ նվիրյալ հայորդիների ազգը բանակ դարձավ ու առանց բանակի առանձնակի բնավորություն ցուցաբերելով կերտվեց մեր բոլոր ժամանակների լավագույն հաղթանակները:
Խոնարհվում ենք այն բոլոր հերոս նվիրյալների շիրիմների և նրանց ծնողների առջև, ովքեր իրենց կյանքը որպես ընծա դրեցին հայոց հաղթության զոհասեղանին, նրանց կյանքի գնով մենք այսօր ապրում ենք, իսկ նրանց պատիվը բարձր պահելու համար մենք պետք է պատրաստ լինենք վաղը զոհաբերվելու, սա է երևի թե միակ պատգամը, որ թողել են հերոսները ՝ չխնայել ոչինչ հանուն հաղթության և ապագայի:
Սրտանց շնորհավորում եմ նաև Տեղ համայնքից բանակ զորակոչված բոլոր մեր նորակոչիկներին և մեր համայնքի սահմանները գիշեր ու զօր հսկող մեր առյուծասիրտ տղաներին: Եղե՛ք առողջ ու ուժեղ, մշտապես հիշե՛ք, որ հետևում մեր գյուղերն ու երեխաներն են , մեր գերեզմաններն ու մեր պապերի նամուսն ու թասիբը ու դա Ձեզ մշտապես նոր ուժ ու կորով կհաղորդի: