Տղաներին՝ անփորձանք ծառայություն եւ վերադարձ
Սյունիքի մարզի կամավորականների երրորդ հերթափոխը մայիսի 3-ին մեկնեց Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն՝ պաշտպանության բանակի մարտիկների հետ Արցախի սահմանների հուսալի պաշտպանությունն ապահովելու առաքելությամբ:
Կամավորականների առաջին խումբը, ինչպես տեղեկացրել էինք, Լեռնային Ղարաբաղ էր մեկնել ապրիլի 3-ին, երկրորդ խումբը՝ ապրիլի 17-ին:
Եվ ահա հակամարտության գոտի է մեկնում սյունեցի աշխարհազորայինների երրորդ խումբը:
Մինչ այդ Սյունիքի գումարտակը հակամարտության հյուսիսային թեւից տեղափոխվել էր հարավարեւելյան գոտի՝ այնտեղ կատարելու իր մարտական առաջադրանքը:
Մի փոքր այլ ժամանակացույցով եւ երթուղով են գործել Սիսիանի կամավորականները: Երրորդ հերթափոխը, Աշոտ Մինասյանի հրամանատարությամբ, հակամարտության գոտի է մեկնել մայիսի 1-ին: Այդ ջոկատը, ԼՂՀ ՊԲ ղեկավարության համաձայնությամբ, գործում է Մատաղիսի պաշտպանական գոտում:
Եվ, այդուհանդերձ, մայիսի 3-ին սիսիանցի կամավորականների մի փոքրիկ խումբ նույնպես (Սյունիքի գումարտակի կազմում) մեկնեց հակամարտության հարավարեւելյան գոտի, որտեղ գնդապետ Արայիկ Վարդանյանի հրամանատարությամբ գործում է սիսիանցիների մեկ այլ ջոկատ:
Թե ինչու սիսիանցի կամավորականները գործում են երկու ջոկատով եւ հակամարտության տարբեր թեւերում՝ դա խոսակցության այլ նյութ է:
Մայիսի 3-ին ճակատ մեկնող սյունեցիների գումարտակում էին Գորիսի, Քաջարանի, Կապանի, Մեղրու ջոկատները:
Գումարտակի շտաբը կղեկավարի Գորիսի զինկոմ, գնդապետ Մելիքսեթ Պողոսյանը, ով էլ կամավորականներին Գորիսից առաջնորդեց նշանակման վայր:
Հակամարտության գոտի մեկնող կամավորականներին ողջերթի խոսք հղեց Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը:
Դե ինչ, տղաներին՝ անփորձանք ծառայություն, իսկ երկրորդ հերթափոխի մարտիկներին՝ բարի վերադարձ: