Ծննդյանդ օրը շնորհավո՛ր, հրամանատա՛ր
2020 թվականի 44-օրյա պատերազմի ամենասկզբից կամավորական Ձեր ջոկատով Արցախ մեկնած և Մարտունի 2 գնդի հետ միասին Արցախի Մարտունի, Ճարտար քաղաքներն ու հարակից գյուղերը պաշտպանած և կյանքի գնով անառիկ պահած, մեր կյանքը Ձեր կյանքից վեր դասած, չնահանջող մեր հրամանատա՛ր,  շնորհավո՛ր ծննդյանդ օրը:
Հայաստանն արյանդ մեջ կրող և հայաստանացա՛ծ մեր հրամանատար, Ձեր ծնունդը, ապրելը և գործելը պատահական չեն, Եռագույնը գունավորել է Ձեր արյո՛ւնը, Դուք ապրում եք Հայաստանո՛վ, Դո՛ւք եք Հայաստանը, և Դուք Ձեր Առաքելությո՛ւնն ունեք այս կյանքում:
Հայրենիքի հանդեպ Ձեր անմնացորդ սերը վարակիչ է, և, պատահական չէ, որ «Արծիվների» մեծ բանակն անսասան հավատով ու պատվախնդրությամբ է կատարում Ձեր հրամանները, պատգամները, վստահում և հավատում Հայ ազգի լուսե գալիքին, որը, անկասկած, իրականություն կդարձնեք Դո՛ւք:
Հայրենիքի հանդեպ Ձեր անսահման սերն աննահանջ կռվի մղեց Ձեզ նորանկախ Հայաստանի երեք պատերազմներում և կյանքի գնով միշտ պաշտպանեցիք հայոց սուրբ հողը:
Հրամանատար Խաչիկ Ասրյանը չնահանջող է և անգերազանցելի, չերկրորդվող տեսակ, հավատարիմ ընկեր, սրտացավ բարեկամ, իմաստուն խորհրդատու, ընտանիքի գլուխ, Հայրենիքի նվիրյալ, ազգային արժեքների և առաքինությունների մարմնացում-խորհրդանիշ։
Այսպիսին է երեք հրաշալի զավակների հայր, հոգատար և սիրող ամուսին ու որդի, Հայ ժողովրդին ռազմական և սոցիալական Հայաստանի, ասել է թե՝ Քրիստոնյա, հզոր և միասնական Հայաստանի կառուցմանն ուղղորդող մեր հրամանատարը` Խաչիկ Ասրյանը:
Աստվածահավա՛տ Հրամանատար, թո՛ղ Բարձրյալը լինի Ձեր խորհրդատուն, ուղենշողը և առաջնորդը:
Ծննդյանդ օրը  շնորհավո՛ր, հրամանատա՛ր:
Խորին հարգանքով՝ «Հայոց Արծիվներ»