Ծնունդդ շնորհավոր, հարգելի Ռիտա Օվչյան
Նրա յուրաքնչյուր օրը սկսվում եւ ավարտվում է դպրոցական ակտիվ կյանքի կազմակերպմամբ:
Միշտ ժպտերես, կանացի յուրահատուկ հմայքով, բարյացակամ եւ սիրալիր հայացքով, բայց եւ խստապահանջ ու ամեն հարցում հետեւողական. այդպիսին է Կապանի N2 ավագ դպրոցի տնօրեն Ռիտա Օվչյանը:
Բնավորությամբ պրպտող է, սրտացավ դպրոցական կյանքի ամեն մի խնդրի նկատմամբ, օժտված  ստեղծագործական նուրբ ու քնարական ձիրքով:
Ամենուրեք փորձում է գտնել լավն ու գեղեցիկը:
-Աշակերտների մեջ պետք է սերմանել լավն ու բարին, գեղեցիկի ընկալումը,-հաճախ է հիշեցնում նա:
Իսկ դպրոց մտնելիս այդ ամենի ականատեսն ես դառնում՝ սկսած դպրոցի բակը բոլորած վարդերի թփերից մինչեւ դպրոցի միջանցքների բազմապիսի վահանակներ ու կահավորված դասասենյակներ:
Տիկին Օվչյանը նորարարության  կողմնակից է: Եվ այդ է պատճառը, որ, չնայած դպրոցի բազմաբնույթ ուսումնադաստիարակչական աշխատանքներին, պատասխանատվությամբ է մասնակցել «Արարարտյան բակալավրիատի» Կրթության գերազանցության ազգային ծրագրին ու մեկամյա տքնաջան եւ լարված աշխատանքի շնորհիվ ստացել հավաստագիր:
-Մարդ պետք է ամբողջ կյանքում սովորի, ձգտի նորին, արդիականին,-ասում է Ռիտա Օվչյանը:
Այս տարի հոբելյանական է Ռիտա Օվչյանի համար:
Կապանի N2 ավագ դպրոցի մանակավարժական կոլեկտիվը սրտանց շնորհավորում է տիկին Օվչյանի ծննդյան տարեդարձը, մաղթում առողջություն, հաջողություններ թե՛ անձնական, թե՛ հասարարկական կյանքում, ակնկալում ստեղծագործական նոր  վերելքներ:
Սիրելի՛ տիկին Օվչյան
Թող անսպառ լինի Ձեր ժպիտը, լինեք միշտ այդպես գեղեցիկ, կանացի, խոհեմ եւ լայնահայաց:
Ձեզ՝ անսպառ եռանդ ու բարեկեցություն:
Կապանի N2 ավագ դպրոցի մանկավարժական կոլեկտիվ
5 հունվարի 2019թ.