Ցուցարարները խոստանում են չխոչընդոտել Մանվել Գրիգորյանի պաշտպանի գործունեությունը
Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան Արսեն Մկրտչյանը հունվարի 17-ին հանդիպեց ՀՀ վերաքննիչ դատարանի շենքի առջև ԱԺ նախկին պատգամավոր գեներալ Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցը փոխելու դեմ բողոքի ակցիայի մասնակիցների հետ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, բողոքի ակցիան սկսվել էր դեռևս դեկտեմբերի 21-ին, երբ Մանվել Գրիգորյանը 25 միլիոն դրամ գրավի դիմաց  կալանքից ազատ էր արձակվել: Դեկտեմբերի 24-ին Դատախազությունը վերաքննիչ բողոք էր ներկայացրել Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցի փոփոխության դեմ:
Հունվարի 10-ին Մանվել Գրիգորյանի կալանքից ազատման դեմ բողոքող ցուցարարներից մեկը թքել էր նրա պաշտպանի մեքենայի վրա և վիրավորական արտահայտություններ հնչեցրել նրա հասցեին:
Հանդիպման ընթացքում ակցիայի կազմակերպիչներից մեկը` Ջիվան Աբրահամյանը Արսեն Մկրտչյանին վստահեցրեց, որ իրենք պաշտպանի դեմ որևէ խնդի չունեն և ոչ էլ դեմ են, որ Մանվել Գրիգորյանը պաշտպան ունենա:
«Վստահ եղեք, որ քաղաքացիների կողմից ձեր նկատմամբ որևէ մեկը որևէ գործողություն չի կատարի և դուք հանգիստ կարող եք ձեր պաշտպանական լիազորությունները կատարել: Միևնույն ժամանակ խնդրում ենք, որ փոխադարձ իրար հանդեպ այլևս որևէ արտահայտություններ չլինեն»,- ասաց Աբրահամյանը:
Արսեն Մկրտչյանը հետաքրքրվեց, թե արդյոք  փարատվել են այն կասկածները, որ ինքը ցուցարարներին վիրավորել է , ցուցարարը, ով թքել էր մեքենայի վրա և վիրավորական արտահայտություններ հնչեցրել,  ասաց, որ այդ պահին վրդովված է եղել, ինչու չէ՝ նաև սադրանքի է ենթարկվել,  ու նման քայլ է կատարել, ինչի համար զղջում է:
Արսեն Մկրտչյանը, որպես հաշտության նշան, առաջարկեց ակտիվիստի մեքենայով ուղևորվել դեպի Էջմիածնի իր գրասենյակ:
Ցուցարարները խոստացան նաև, որ այլևս ճանապարհները չեն փակելու ու գործելու են ՀՀ օրենքների շրջանակներում։