Վահե Ա. Հակոբյանի նոր պարտությունը դատարանում
2019թ. օգոստոսի 29-ին ՀՀ վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանը մերժել է Վահե Հակոբյանի ներկայացուցչի կողմից բերված վերաքննիչ բողոքը՝ ընդդեմ Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի 2019թ. ապրիլի 18-ի վճռի (գործ ԵԿԴ/3404/02/17 ):
Վահեն ժամանակին դիմել էր դատարան՝ ընդդեմ ճանաչված բնապահպան Արթուր Գրիգորյանի, «Առավոտ օրաթերթ» ՍՊԸ-ի, «ԱՆկախ լրագրողների ցանց» ՀԿ-ի եւ «Սյունյաց աշխարհ» ՍՊԸ-ի՝ պատվին եւ արժանապատվությանը պատճառված վնասի հատուցման եւ հերքման պարտավորեցնելու պահանջով:
Վահե Հակոբյանի հայցի հիմքում դրված է եղել անհամաձայնությունը ՀՀ գլխավոր դատախազին ուղարկված  «Հաղորդում հանցագործության մասին» հրապարակման հետ, որի հեղինակն էր Արթուր Գրիգորյանը:
Երեւան քաղաքի ընդանուր իրավասության դատարանը 2019թ. ապրիլի 18-ի վճռով մերժել է Վահե Հակոբյանի հայցը:
Միեւնույն ժամանակ, Վահեն առաջին ատյանի դատարանում հրաժարվել է «Առավոտ օրաթերթ» ՍՊԸ-ի դեմ հայցից, որի արդյունքում այդ մասով գործը կարճվել է:
Վահեն, սակայն, չի հրաժարվել Արթուր Գրիգորյանի, «Անկախ լրագրողների ցանց» ՀԿ-ի, «Սյունյաց աշխարհ» ՍՊԸ-ի դեմ հայցից, որը, ինչպես նշեցինք, 2019թ. ապրիլի 18-ին մերժվել է:
Դրանից հետո Վահեն բողոքարկել է Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի 2019թ. ապրիլի 18-ի վճիռը, որն էլ, արդեն ասացինք, ս.թ օգոստոսի 29-ին Վերաքննիչը մերժել է եւ ուժի մեջ թողել առաջին ատյանի դատարանի վճիռը:
Կգնա՞ Վահեն Վճռաբեկ դատարան, թե՞ կհաշտվի Վերաքննիչի որոշման հետ: