Վահե Մաքսիմի Հակոբյանը դատապարտում է
2013-14 թթ. Սյունիքի մարզպետ Վահե Մաքսիմի Հակոբյանն իր մտահոգությունն է արտահայտել փետրվարի 5-ին «Սյունյաց երկիր» թերթի դեմ կատարված նողկալի արարքի առիթով:
- Տեղի ունեցածն ուղղակի անթույլատրելի է, խայտառակություն է, մեր լեռնաշխարհին ոչ բնորոշ արարք,- ասել է Վահե Մաքսիմի Հակոբյանը:
Այնուհետեւ ավելացրել է. «Մենք էլ ժամանակին քանիցս աշխատանքային հակասություններ կամ անհամաձայնություններ ենք ունեցել մարզային այդ լրատվամիջոցի հետ, ինչը բնական եմ համարում, սակայն մեր մտքով երբեւէ չի անցել, որ կարելի է թերթին, նրա խմբագրակազմին հալածել, հետապնդել, վնասներ պատճառել»:
- «Սյունյաց երկիր»-ը, անկախ որեւէ մեկի ցանկությունից, մշակութային լուրջ երեւույթ է Սյունիքում, առանց այդ լրատվամիջոցի հնարավոր չէ պատկերացում կազմել մեր երկրամասի անցած 15 տարվա պատմության մասին, իսկ դա նշանակում է, որ թերթը, նրա խմբագրակազմը միայն հարգանքի ու պատկառանքի են արժանի,- իր խոսքը եզրափակել է Վահե Մաքսիմի Հակոբյանը՝ հորդորելով հանուն Սյունիքի եւ Հայաստանի Հանրապետության առաջընթացի ապահովել ե՛ւ թերթի տպագիր տարբերակի, ե՛ւ syuniacyerkir.am կայքի ստեղծագործական ակտիվ ընթացքը: