Վահե նզովյալն անսպասելիորեն ժամանել է Կապան եւ «հույժ կարեւոր» խորհրդակցություն անցկացրել
Սյունիքից հեռացված Վահեն հունիսի 19-ին ուղղաթիռով անսպասելիորեն ժամանել է Կապան՝ երեւանյան իր «թըմի» անդամների ուղեկցությամբ:
Հունանի փողոցի մերձակայքում գտնվող հայտնի գրասենյակում անցկացված խորհրդակցությանը մասնակցել են նրա տեղացի ստրուկներից մի քանիսը, այդ թվում՝ հայտնի դպրոցի կուրտիզանուհի-տնօրենը: Բազմաթիվ մարդիկ՝ մարզպետի երեկվա «բարեկամներից»,  բացասաբար են արձագանքել Վահեի հրավերին եւ չեն մասնակցել խառնաժողովին:
Օրակարգում մեկ հարց է եղել. «Սյունյաց երկիր» թերթի, խմբագրի դեմ համացանցային վայրահաչությունն ուժեղացնելու մասին:
Նա մեկ անգամ եւս լացակումած խոստովանել է՝ չլիներ «Սյունյաց երկիրը»,  ինքը կշարունակեր վարել մարզպետի պաշտոնը:
Եւ ուրեմն՝ թերթի դեմ պայքարը պետք է շարունակել՝ խտրություն չդնելով միջոցների միջեւ, չխնայելով ֆինանսներ:
Հանձնարարվել է՝ չբավարարվել մինչեւ այսօր ստեղծված ֆեյսբուքյան կեղծ էջերով, նոր էջեր բացել, նոր մատնիչներ հավաքագրել դիմումներ, «քոմենթներ» գրելու համար՝ բազմապատկելով դրանց համար տրվող վճարը:
Հրահանգ է տրվել՝ թերթի դեմ պայքարն ուղեկցել Սյունիքի նորանշանակ մարզպետի մասին ստահոդ լուրեր տարածելով:
Կարեւորվել է Աղասի Հակոբջանյանին վարկաբեկելը,  ինչպես եւ ԲՀԿ կապանյան շարքերի պառակտումը:
….Խորհրդակցությունից մեկ-երկու ժամ անց համացանցում հայտնվել է ընդդեմ «Սյունյաց երկրի» հերթական կաղկանձը:
«Սյունյաց երկրի» խմբագիր Սամվել Ալեքսանյանը քմծիծաղով արձագանքեց վահեհակոբյանական այդ վնգստոցին եւ ասաց. «Մեղք է այդ տղան, այդպես էլ չհասկացավ, որ ինքը, իր ստրուկների նախիրը, իր հովանավորները, իր փողերը՝ միասին վերցրած,  զրո են թերթի ընթացքը խոչընդոտելու համար: Այդպես էլ չհասկացավ, որ Սյունիքը դեռեւս 2017-ի ապրիլի 2-ի ընտրությունների ժամանակ է մերժել իրեն: Չհասկացավ, որ սյունեցիների համար ինքը սովորական հրոսակ է, ինչի արդյունքում էլ հավերժորեն տեղ է գտել Սյունիքի նորագույն պատմության աղբանոցում: Ինքն ընդամենը փորձում է խուսափել պատասխանատվությունից, փորձում է մեր երկրամասից գողացածը հետ չբերել: Նրա հոգեվարքին պետք է ըմբռնումով մոտենալ, անպայման վերընթերցեք «Քաջ Նազար» կոթողային գործը՝ Դերենիկ Դեմիրճյանի մշակմամբ, եւ կհասկանաք քաղաքական այդ հանգուցյալի հոգեկան վիճակը»: