Վախճանվել է Միշա Ջհանգիրյանը
Այսօր՝ հունվարի 31-ին, երկրային կյանքին հրաժեշտ տվեց Կապանի տարածաշրջանի նշանավոր զավակ Միշա Սերբիայի Ջհանգիրյանը։
Ծնվել է 1949 թվականի հոկտեմբերի 7-ին Կապան քաղաքում ծառայողի ընտանիքում:
1956-1966 թվականներին սովորել է Կապանի թիվ 1 միջնակարգ դպրոցում, այնուհետև՝ ընդունվել Երևանի գյուղատնտեսական ինստիտուտի մեխանիկական ֆակուլտետը, որն ավարտել է 1971 թվականին՝ ստանալով ինժեներ-մեխանիկի որակավորում:
1971-1972 թվականներին ծառայել է խորհրդային բանակում:
1972-1977 թվականներին աշխատել է «Հայգյուղտեխնիկա» Կապանի շրջմիավորումում՝ տրակտորային բրիգադի բրիգադավար, ապա՝ նորոգման արհեստանոցի վարիչ:
1977 թվականի սեպտեմբերից  1983 թվականի ապրիլ ամիսն աշխատել է Կապանի գյուղվարչության գլխավոր ինժեներ:
1983 թվականի մայիսից մինչև 1987 թվականի ապրիլը զբաղեցրել է Կապանի շրջանի «Սյունիք» սովխոզի (պետական տնտեսության) տնօրենի պաշտոնը:
1987 թվականից նշանակվել է Կապանի շրջանային ագրոարդյունաբերական միավորման նախագահ և շրջանային խորհրդի գործադիր կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ:
1988 թվականի նոյեմբերին ընտրվել է ժողովրդական պատգամավորների Կապանի շրջանային խորհրդի գործադիր կոմիտեի նախագահ և պաշտոնավարել մինչև 1991 թվականի փետրվար:
1991 թվականի մայիսից նշանակվել է Քաջարանի հանքաշինական մասնագիտացված վարչության պետի պաշտոնում: Վարչությունը հետագայում վերանվանվել է «Թունել» փակ բաժնետիրական ընկերություն: Այդտեղ աշխատել է մինչև 2018 թվականի հուլիս ամիսը, որից հետո անցել է կենսաթոշակի:
Միշա Ջհանգիրյանը Կապանի տարածաշրջանում պետական հմուտ գործչի համբավ ուներ։
Նա իր բնօրրանի նվիրյալ զավակներից էր և մեծ ներդրում է ունեցել հատկապես շրջանի գյուղական տնտեսության զարգացման, շրջանի սահմանամերձ և բարձրլեռնային գյուղերի պահպանումը կազմակերպելու գործում։
Միշա Ջհանգիրյանը մեծ հեղինակություն էր վայելում Կապանում, սրտացավ ու կարեկից ընկեր էր, շրջանի խնդիրներով մտահոգ անձնավորություն։
Բժշկուհի Ռիտա Թադևոսյանի հետ 1976 թվականին ստեղծել էր օրինակելի ընտանիք, ունեցել են երկու զավակ։
Միշա Ջհանգիրյանի հոգեհանգիստը տեղի կունենա փետրվարի 1-ին ժամը 17։00-ից սկսած՝ Կապանի «Վերնատուն» սգո սրահում (Գրիգոր Արզումանյան 111/2 հասցեում, РУД-ի հարևանությամբ)։
Հուղարկավորությունը՝ փետրվարի 2-ին ժամը 12։00-ին նույն տեղից։
Հ․ Գ․
«Սյունյաց երկիր» թերթի խմբագրակազմը  ցավակցում է Ջհանգիրյանների ընտանիքին՝ Միշա Ջհանգիրյանի անժամանակ մահվան կապակցությամբ և իր զորակցությունը հայտնում հանգուցյալի հարազատներին ու մերձավորներին։