Վաղը Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակն է. հրավիրված է 600 հյուր
Սեպտեմբերի 20-ին՝ ժամը 18:00-ին, ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունենալու Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառում: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ին տեղեկացնում են խորհրդարանի լրատվության եւ հանրության հետ կապերի վարչությունից:
Հոբելյանական միջոցառման շրջանակում ցուցադրվելու է Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված տեսաֆիլմ, որում ներկայացված է լինելու խորհրդարանի ստեղծման եւ գործունեության պատմությունը: Հյուրերն այցելելու են ՀՀ Ազգային ժողովի վարչական շենքում տեղակայված Ազգային ժողովի նորաբաց թանգարան, այնուհետեւ ներկա են գտնվելու նիստերի դահլիճին կից սրահում կազմակերպված ֆոտոցուցահանդեսին:
Ազգային ժողովի լրատվության եւ հանրության հետ կապերի վարչության պետ Կնյազ Սարոյանը ՀԺ-ի հարցին ի պատասխան նշեց, որ նախատեսվում է 600 հյուրի ներկայություն: Ներկա են լինելու ՀՀ վարչապետը եւ ՀՀ նախագահը: Մեր հարցին ի պատասխան Սարոյանը նշեց, որ նախկին նախագահները հրավիրված չեն: