Վերաբացվեց Գորիսի քաղաքային պատկերասրահը
Գորիսի քաղաքային պատկերասրահը վերանորոգումից հետո բացեց իր դռները: Բացման օրն իր ցուցահանդեսը գորիսեցիների դատին ներկայացրեց նաեւ գեղանկարիչ Նիկոլ Աղաբաբյանը: Պատկերասրահի եւ ցուցահանդեսի բացմանը ներկա էին Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը, Գորիսի քաղաքապետ Վաչագան Ադունցը, հյուրեր Սիսիանից, Կապանից: Բացման արարողության պատիվն ընձեռնված էր քաղաքային պատկերասրահի տնօրեն Ժիրայր Մարտիրոսյանին եւ Նիկոլ Աղաբաբյանին: Ընտանիքի հետ Գորիս այցելած գեղանկարչի վրձնի վառ գույները ջերմութամբ լցրին ներկաների սրտերը: Այցելուները տպավորված էին, որն էլ դրսեւորվեց նկարչին ուղղված գովեստի եւ շնորհակալական խոսքերում: Սյունիքի մարզպետը ողջունեց համագործակցությունը նկարչի հետ, շնորհակալություն հայտնեց Նիկոլ Աղաբաբյանին՝ Սիսիանում եւ Գորիսում ցուցահանդեսներ կազմակերպելու համար եւ ծանոթացավ նկարչի գործերին: Գորիսի քաղաքապետ Վաչագան Ադունցն էլ շնորհակալագիր հանձնեց նկարչին, ինչպես նաեւ Գորիսի մասին գիրք: