Վերջին իրադարձությունները բացառապես Հայաստանի եւ նրա քաղաքացիների ներքին հարցերն են. ՌԴ դեսպանատան հայտարարությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատունն անդրադարձել է Ռուսաստանի առանձին քաղաքացիների եւ անհատների կողմից մայիսի 5-ին արված  հայտարարություններին՝ կապված Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի հետ:
«Հիշեցնում ենք, որ Հայաստանի Հանրապետությունում վերջին շաբաթներին տեղի ունեցած իրադարձությունները հանդիսանում է բացառապես Հայաստանի Հանրապետության եւ նրա քաղաքացիների ներքին հարցերը: Ռուսաստանի Դաշնության եւ Հայաստանի Հանրապետության միջեւ դաշնակցային հարաբերություններ կառուցելու եւ պահպանելու իր գործողություններում ռուսական կողմը, Երեւանում դեսպանությունը չեն ելնում տարբեր անհատների անձնական կարծիքներից, այլ հավատարիմ է կարծիքին, որոնք հնչեցվել են Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար  Դմիտրի Պեսկովի եւ ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովայի կողմից»,- ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, ասված է ՌԴ դեսպանատան հայտարարության մեջ: