Վերսկսվել է «Սյունյաց երկրի» ավտոմեքենայի հրկիզման փաստով կասեցված քրգործի վարույթը
Ընթերցողը տեղյակ է, որ 2019 թ. փետրվարի 5-ի վաղ առավոտյան Կապան  քաղաքում հրկիզվել է «Սյունյաց երկիր» թերթին պատկանող «Վազ 21214» մակնիշի 831 LL 01 հաշվառման համարանիշի մեքենան:
Հաջորդ օրը թերթի ֆեյսբուքյան էջին երկու անգամ վնասաբեր տեղեկատվություն պարունակող տեսաձայնագրություն է ուղարկվել՝ նպատակ ունենալով ոչնչացնել թերթի համակարգչային տեղեկատվության պաշարները և ծրագրերը:
Տեղի ունեցածի առիթով երկու քրեական գործ է հարուցվել, որոնք հետագայում միավորվել են մեկ գործի մեջ:
2019 թ. փետրվարի 28-ից տվյալ քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում:
2020 թ. հունվարի 15-ին որոշում է կայացվել քրեական գործի վարույթը կասեցնելու մասին:
2023 թ. հունիսի 7-ին ՀԿԳ ավագ քննիչի կողմից ընդունվել է որոշում՝ քրեական գործի վարույթը վերսկսելու մասին:
Ընթերցողին հիշեցնենք՝ քրեական գործի նյութերի մեջ է այն տեսանյութը, որով երևում է, թե ինչպես է ինչ-որ ելուզակ մեքենայի շարժիչի մասում հեղուկ լցնելով վառում մեքենան:
Հիշեցնենք նաև, որ դրանից առաջ Կապանում հարձակում էր կազմակերպվել թերթի խմբագրի վրա՝ հենց խմբագրատան մուտքում. այդ գործն էլ «ջրվել է» ոստիկանության Կապանի բաժնի ջանքերով:
Թե ինչ արդյունք կունենա կասեցված քրեական գործի վարույթի վերսկսումը, ժամանակը ցույց կտա: