Կապանի քիք-բոքսինգի «Գարեգին Նժդեհ» ակումբի մարզիկներն անցնող տարում անցկացված մրցաշարերում շարունակում են հաստատել իրենց բարձր կարգը: Նոյեմբերի 15-16-ը Երեւանի «Դինամո» մարզադահլիճում անցկացվեց «Արսենալ» պրոֆեսիոնալ մարզական ասոցիացիայի հինգերորդ հուշամրցաշարը` նվիրված Դավիթ Պետրոսյանին:
Կապանի քիք-բոքսինգի ակումբը հուշամրցաշարին ներկայացավ տասը մարզիկով: ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, ակումբի մարզիչ Արա Սարգսյանի սաներից վեցը կանգնեցին պատվո պատվանդանի առաջին հարթակին, մեկն արժանացավ արծաթե, եւս երեք հոգի` բրոնզե մեդալի: Ինչպես միշտ, կայուն մրցելույթներով աչքի ընկան Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի Կապանի մասնաճյուղի ուսանող Շանթ Դավթյանը (54կգ քաշային կարգ), Վլադիմիր Հովհաննիսյանը (մինչեւ 64կգ քաշային կարգ), իսկ Եվրոպական տարածաշրջանային քոլեջի Կապանի մասնաճյուղի ուսանող Արտուշ Ավետիսյանը (մինչեւ 42կգ քաշային կարգ) մրցույթի առաջին ռաունդում լուրջ վնասվածք ստացավ, բայց հաղթահարելով ցավը եւ շարունակելով մենամարտը` հակառակորդին նոկաուտի ենթարկեց: Այդ մրցաշարին մասնակցությունն իրականություն դարձավ Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանի հովանավորության շնորհիվ, ում էլ «Արսենալ» պրոֆեսիոնալ մարզական ասոցիացիան պատվոգիր հանձնեց` ակումբին աջակցելու համար: Ի դեպ, «Գարեգին Նժդեհ» քիք-բոքսինգի ակումբի նախագահ է ընտրվել գործարար Սարմեն Սարգսյանը:
Այժմ ակումբի սաներին լուրջ փորձություն է սպասվում: Նրանք նախապատրաստվում են մասնակցելու դեկտեմբերի 13-17-ը Թբիլիսիում կայանալիք Եվրասիայի գավաթի խաղարկությանը:
Նոյեմբերի 24-ին Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանն ընդունեց քիք-բոքսինգի «Գարեգին Նժդեհ» ակումբի մարզիչ Արա Սարգսյանին, մրցանակակիր մարզիկներին, շնորհավորեց հաղթանակի առթիվ, հետաքրքվեց նրանց մարզումային պայմաններով եւ նոր հաջողություններ մաղթեց: