Ընտրությունների նախնական արդյունքները կամփոփվեն մինչև ապրիլի 1-ի ժամը 20:00-ն
Մարտի 31-ին կայանալիք համապետական ընտրությունների նախնական արդյունքները կամփոփվեն մինչև ապրիլի 1-ի ժամը 20:00-ն:
Մեր թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր կայացած առցանց մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասել է ԱՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Սրբուհի Արզումանյանը:
Նրա խոսքով՝ վաղը՝ մարտի 31-ին՝ ժամը 9:00-ին՝ ընտրությունների մեկնարկից մեկ ժամ հետո, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը կներկայացնի, թե արդյոք բոլոր ընտրատեղամասերն են բացվել և ինչպիսին է քվեարկության ընթացքը: Հաջորդիվ 3-ժամյա պարբերականությամբ կներկայացվի ընտրողների ընդհանուր թիվը, որը ուղիղ եթեր կհեռարձակվի Արցախի հանրային հեռուստատեսությամբ: Ընտրությունների ավարտից՝ ժամը 20:00-ից հետո տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում կանցկացվեն ամփոփիչ նիստեր, որտեղ կհրապարակվի քվեարկությանը մասնակից ընտրողների ընդհանուր թիվը:
Ս. Արզումանյանը տեղեկացրել է, որ ԱՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը պաշտոնական կայքի միջոցով կհրապարակի ընթացքում ստացվող տեղեկատվությունները: