Զառամյալ Լավրենտը Սիսիանից զանգահարել է թերթի խմբագրություն եւ անառակության սեանս տվել
Այսօր՝ հունիսի 13-ին, խմբագրություն է զանգահարել Սիսիանի նախկին քաղաքապետ Լավրենտ Սարգսյանը, ով հայրն է Սիսիան համայնքի ղեկավար Արթուրի եւ ԱԺ պատգամավոր Ավետի, եւ հայտարարել, թե Արթուրի կինը եւ մայրը տեւական ժամանակ հիվանդանոցում են, որի պատճառը «Սյունյաց երկիր» թերթն է: Այնուհետեւ նա հայհոյանքների շարան է ուղղել խմբագրին ու, չսպասելով պատասխանի, անջատել հեռախոսը:
Մի քանի անգամ զանգահարելով փորձել ենք նրանից իմանալ, թե ի՞նչ է, այնուամենայնիվ, տեղի ունեցել, ո՞րն է զանգահարելու պատճառը, բայց նա համառորեն չի պատասխանել մեր զանգերին:
Ստիպված ենք տեղի ունեցածին արձագանքել եւ գնահատական տալ այս կերպ:
Վերջին մեկ ամսում «Սյունյաց երկիր» թերթը եւ syunyacerkir.am կայքը ոչ մի անգամ չեն անդրադարձել Սիսիան համայնքի ղեկավարի գործունեությանը, թեեւ Սիսիանից նրա գործունեության հետ կապված բազմաթիվ ահազանգեր ենք ստացել ու ստանում:
Վերջին մեկ ամսում անդրադարձել ենք ԱԺ պատգամավոր Ավետի պահվածքին եւ նրան հրավիրել հարցազրույցի, որին ինքը չի արձագանքել, ինչը ենթադրության տեղիք է տվել, որ պատգամավորը, մեր նախաձեռնությունը ողջունելու եւ մեր լրատվամիջոցի հարթակն օգտագործելու փոխարեն, խուսափում է հրապարակային բանավեճից: Իսկ մենք երկու անմեղ հարց էինք ուզում քննարկել նրա հետ՝ ինչոսւ՞, ինչ՞ հանգամանքների մղումով է մեր շատ սիրելի պատգամավորը, մեր ընտրյալը դեմ քվեարկել ընտրվող վարչապետին եւ ինչու՞ է դեմ քվեարկել կառավարության ծրագրին: Այդքանը…
Բայց թե ինչու է Լավրենտն իր ընտանիքում ստեղծված վիճակի պատճառը փնտրում «Սյունյաց երկիր» թերթի գործունեության մեջ, չենք պատկերացնում: