Սիրելի դպրոցականներ, առաջին դասարանցի, շրջանավարտ, հարգելի մանկավարժներ
ԶՊՄԿ ընկերությունը սրտանց շնորհավորում է բոլորին ՍԵպտեմբերի 1-ի` գիտելիքի միջազգային օրվա կապակցությամբ, մաղթում նոր ուսումնական տարում հաջողություններ և նորանոր նվաճումներ գիտական, կրթական ոլորտում:
Սիրելի դպրոցականներ, ճիշտ և տեղին օգտագործեք դպրոցական տարիները, վերցրեք առավելագույնը ուսուցիչներից, վստահ եղեք, որ դպրոցը այն հենքն է, որի տված գիտելիքները ձեր ողջ կյանքի ուղեկիցն են, և որ դրանց հիմքի վրա կկառուցվի հետագա կրթական պրոցեսը:
Դարձե'ք լավ մասնագետներ, գործի գիտակ մարդիկ, ում հետ հեշտ կլինի ճամփա ընկնել, հաց կիսել, ստեղծագործել և արարել:
Մեր ընկերությունը մշտական առաջնահերթություններում է պահել և շարունակում է` կրթությունը, խրախուսում և ընդառաջում է ուսումնառության մեջ գտնվող երիտասարդներին, քանզի համոզված է` կրթության որակը ուղիղ համեմատական է ամուր տնտեսությանը։
2021-22 թվակաների ընթացքում ԶՊՄԿ-ն կրթական ծրագրերի համար հատկացրել է շուրջ 400 մլն ՀՀ դրամ` վստահ լինելով, որ կրթությունը սոցիալական բարեկեցության ապահովման կարևորագույն ոլորտն է:
Արագ փոփոխվող մեր իրականության մեջ գիտելիքն է այն զենքը, որով կարող ենք ամեն ոլորտում դիմակայել:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում ենք, և թող խաղաղ երկնքի տակ բոլորին տրվի կրթությունը: