Սեմինարի աշխատանքն ավարտվեց
«Տարածաշրջանների միջև առևտրատնտեսական համագործակցության զարգացումը Եվրասիական տնտեսական միությունում» թեմայով սեմինարի երրորդ օրը սկսվեց Սյունիքի մարզպետարանի զարգացման ծրագրերի և վերլուծության բաժնի գլխավոր մասնագետ Ժենյա Նավասարդյանի զեկուցումով, որ ներառում էր մարզի տնտեսության բոլոր բնագավառները, մասնավորապես, լեռնահանքային արդյունաբերությունը: Տարբեր մարզերի ներկայացուցիչները իրազեկեցին իրենց մարզերի տնտեսական ներուժի, արտադրության ճյուղերի, զբոսաշրջային հնարավորությունների, պատմաճարտարապետական հուշարձանների, ինչպես նաև բնապահպանական մարտահրավերների մասին:
Այնուհետև զեկուցումներ եղան՝ նվիրված «Կանաչ տնտեսության» հեռանկարներին: Մասնավորապես, ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության ռազմավարական  քաղաքականության  վարչության գլխավոր մասնագետ  Մերի Հարությունյանը ներկայացրեց ՀՀ օրենսդրության մեջ առկա գործիքակազմը, որի մեջ են մտնում էկոլոգիական ռազմավարության գնահատումը, ««Կանաչ» անցումն էլեկտրամոբիլներին» ծրագիրը, նաև այն, որ ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության հետ համատեղ  «կանաչ» տնտեսության հայեցակարգ պիտի մշակվի, որին միտված աշխատանքներն արդեն ընթանում են:
Ձեկուցումներն ուղեկցվում էին հարցուպատասխանով:
Նախօրեին՝ երեկոյան, Կապանի մշակույթի կենտրոնի մեծ դահլիճում սեմինարի մասնակիցների և կապանցի հանդիսականի համար տրվեց համերգ՝ Կապանի    ժողնվագարանների, «Զանգեզուր» ժողովրդական պարային համույթների, մենակատարներ Էմիլ Հարությունյանի և Հասմիկ Մարտիրոսյանի կատարումներով, ինչից հանդիսականը, անկասկած, գոհ մնաց: