‹‹Ֆիլհարմոնիկը՝ մարզերում›› ծրագիրը շարունակվում է. 6 համերգ Լոռիում, Շիրակում և Սյունիքում
Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը՝ Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ, Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ շարունակում է ‹‹Ֆիկհարմոնիկը՝ մարզերում›› ծրագիրը:
Մարզային հյուրախեղերի ընթացքում նվագախմբի հետ որպես մենակատար հանդես կգա հռչակավոր և սիրված ջութակահար Սերգեյ Խաչատրյաը՝ Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ: Ծրագրում կհնչի Սիբելիուսի Ջութակի կոնցերտը, Վերդիի «Ճակատագրի ուժը» օպերայի նախերգանքը, Հարությունյանի «Վալս»-ը և հատվածներ Խաչատրյանի  «Գայանե»  բալետից:
Համերգների աշխարհագրությունը բավականին ընդարձակ է, ընդհանուր առմամբ ծրագրված է 6 համերգ Լոռու, Շիրակի և Սյունիքի մարզերում: Համերգները տեղի կունենան սեպտեմբերի 2-ին Ստեփանավանի Մշակույթի պալատում, սեպտեմբերի 3-ին Գյումրու Վարդան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում, սեպտեմբերի 10-ին Մեղրիի Մարզամշակութային կենտրոնում, սեպտեմբերի 11-ին Կապանի Մշակույթի կենտրոնի մեծ դահլիճում, Սեպտեմբերի 13-ին Գորիսի Վաղարշ Վաղարշյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում և սեպտեմբերի 14-ին Սիսիանի Համո Սահյանի անվան քաղաքային մշակույթի կենտրոնում: Գորիսի և Սիսյանի համերգները կկայանան «ՔոնթուրԳլոբալ Հիդրո Կասկադ» ընկերության աջակցությամբ:
Շիրակի և Սյունիքի մարզերի հանդիսատեսը նախկինում առիթ ունեցել է վայելելու Սերգեյ Խաչատրյանի և Ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի տպավորիչ կատարումները: 2024թ.-ի մայիսին վերջիններիս համատեղ ելույթները կայացել են Գյումրում, Մեղրիում, Կապանում և Գորիսում: Իսկ Ազգային ֆիլհարմոնիկի մարզային համերգնեը վերջերս մեծ ոգևորությամբ անցան Չարենցավանում, Հրազդանում, Մեծամորում, Արտաշատում, ինչպես նաև Վերին Արտաշատում:
Կարևորելով մարզերի հետ ամուր մշակութային կապի պահպանումն ու այնտեղ մշակութային կյանքի ակտիվացումը՝ 2025-2026 համերգաշրջանի ընթացքում իրականացվող Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 100-ամյակի բուռն ու հավակնոր ծրագրերի շարքում ‹‹Ֆիկհարմոնիկը՝ մարզերում›› ծրագիրն իր ուրույն, կարևոր տեղն է զբաղեցնում: Ամեն ջանք ներդրվում է այդ ծրագրի շարունակականությունն ապահովելու համար:
Նախատեսված է 6 համերգ հետևյալ ժամանակացույցով.