18 կողմ, 0 դեմ. Վարդան Ղուկասյանն ընտրվեց Գյումրի համայնքի ղեկավար
«Կոմունիստական կուսակցություն» խմբակցության թեկնածու Վարդան Ղուկասյանը Գյումրու ավագանու առաջին նիստում 18 կողմ, 0 դեմ ձայնով ընտրվեց համայնքի նոր ղեկավար:
Վերջինս վստահ էր իր ընտրվելու հարցում, նախքան ձայների հաշվարկը կատակներ էր անում և պատմություններ պատմում, խոստանում՝ ամեն ինչ հրաշալի է լինելու, Գյումրին «մատով ցույց տալու» քաղաք է դառնալու:
Քվեարկության արդյունքների պարզ դառնալուց հետո Ղուկասյանը ծափահարությունների ներքո վերահաստատեց, որ աշխատելու է «հավատքով»,  Կառավարության և իշխանության հետ պահելու է սուբորդինացիան, ինքը «այդպես է դաստիարակված» և «սիրում է  հայրենիքը», խոսքի վերջում էլ Թումանյանի բանաստեղծություններից մեկն ասմունքեց:
Վարդան Ղուկասյանի երդմնակալությունը տեղի կունենա ապրիլի 19-ին, քաղաքապետարանի նիստերի դահլիճում՝ ժամը 11:00-ին:
Ինչպես հայտնել ենք՝ ժամը 10:00-ից մեկնարկել է Գյումրի համայնքի նորընտիր ավագանու առաջին նիստը:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն ամբողջ կազմով բացակայում է նիստից, ինչի կապակցությամբ Սարիկ Մինասյանը հայտարարություն է տարածել:
Նիստի մեկնարկին «Մեր քաղաքը», «Իմ հզոր համայնք» և «Մայր Հայաստան» դաշինքների ներկայացուցիչները, հանդես գալով կարճ խոսքով, վերահաստատել են, որ թեկնածու չեն առաջադրելու և քվեարկելու են «Կոմունիստական կուսակցություն» խմբակցության թեկնածուի՝ Վարդան Ղուկասյանի օգտին: