2026 թ․ հունվարի 1-ից բոլոր աշխատանքային պայմանագրերը պետք է կնքվեն թվային համակարգով․ Սարգսյան
Հանրապետությունում աշխատանքային պայմանագրերի կնքման թվային համակարգի ներդրման աշխատանքներն ակտիվ փուլում են։ Արդեն ստեղծվել է  աշխատանքային խումբ, առաջիկայում սպասվում է ենթակառուցվածքների ապահովման գործընթացը։ Այս մասին «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում հայտարարեց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության աշխատանքի և զբաղվածության վարչության պետ Ժորա Սարգսյանը՝ նշելով, որ համակարգը ներդրվում է փուլային տարբերակով։
Բոլոր աշխատանքային պայմանագրերը կնքվելու են թվային համակարգով, և բոլոր գործընթացները լինելու են էլեկտրոնային եղանակով։ «Գործելու է պորտալ, որտեղ մուտք են գործելու գործատուները, և այնտեղ լինելու է հնարավորություն ստեղծելու աշխատանքային պայմանագիր։ Ասեմ, որ ի սկզբանե լինելու է աշխատանքային պայմանագրի կաղապար, այսինքն՝ կոնկրետ պարտադիր դաշտեր, որտեղ գործատուն պետք է լրացնի համապատասխան տվյալները։ Ամեն դեպքում համակարգը ճկուն է ,և, եթե կլինեն դրույթներ, աշխատանքային պայմաններ, որոնք աշխատողը կամ գործատուն կուզենան ներառել պայմանագրում, ապա կարող են ավելացնել»,-ասաց ժորա Սարգսյանը։