Կապանի մշակույթի կենտրոնի մեծ համերգասրահում հունիսի 16-ին «Նարա դանս» պարային ստուդիայի համերգն էր՝ «25 տարվա պարի ուղի․․․» խորագրով։ Ըստ ամենայնի դա պարային կոլեկտիվի քառորդ դար անցած ճանապարհի հաշվետվությունն էր, որին պատասխանատվությամբ էին մոտեցել թե ստուդիայի գեղարվեստական ղեկավար Նարինե Մովսիսյանը, թե ստուդիայի պարուհիները։ Կատարվեցին հայ և այլ ժողովուրդների պարեր։ Հանդիսավար չկար․ մեծադիր էկրանից Նարինե Մովսիսյանը ներկայացնում էր ստուդիայի անցած ճանապարհը, երախտագիտություն հայտնում նրանց, ովքեր ոգեշնչել են, իրեն առաջ շարժվելու հնարավորություն տվել։
Առանձնահատուկ երախտագիտություն հայտնվեց Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանին։ Հանդիաստեսը ակնհայտ տպավորված էր ստուդիայի հինգ տարիքային խմբերի սաների կատարումներով, որոնցից յուրաքանչյուրը ջերմ ծափողջույններով էր ընդունում։
Վերջում հայ պարարվեստի պահպանման ու տարածման գործում ունեցած զգալի ավանդի համար Նարինե Մովսիսյանը պարգևատրվեց Հայաստանի ազգային պարարվեստի միության հայ նորագույն պարավեստի հիմնադիր «Վահրամ Արիստակեսյան-125» հուշամեդալով, որ պարուսույցին հանձնեց «Սյունիք» համույթի գեղարվեստական ղեկավար, Հայաստանի պարարվեստի միության ազգային պարարվեստի Սյունիքի մարզի պատասխանատու Վահե Մելքումյանը։