90 առաջին դասարանցի` նորակառույց դպրոցում
Սեպտեմբերի 14-ին աշխուժություն եւ գույների հրավառություն էր Կապանի Անդրանիկ Մարգարյանի անվան թիվ 7 դպրոցի բակում։ Կրթօջախի պարապմունքներն առայժմ կանցկացվեն թիվ 6 հիմնական դպրոցում, բայց մանուկներին եւ նրանց ծնողներին փոքրիկ տոն պարգեւելու համար` կրթության հետ առաջին ծանոթության միջոցառումը կազմակերպվեց նորակառույց դպրոցում, որն ընդունեց 90 առաջին դասարանցու` ծնողների հետ։ Դպրոցի տնօրեն Կարինե Հովսեփյանի բարեմաղթանքի խոսքերից հետո առաջին դասարանցիներին ուղեկցեցին դասարաններ։ Մտերմիկ էր  դասվար Գայանե Ավագյանի եւ առաջին դասարանցիների մեկիկ-մեկիկ ծանոթությունը, որից հետո մանուկներին նվիրեցին այբբենարաններ։
Դպրոցի տնօրեն Կարինե Հովսեփյանի փոխանցմամբ` նոր ուստարին մեկնարկել են 741 աշակերտով։ «Բոլոր ուսուցիչները թեսթավորում են անցել` բացասական արդյունքով։ Կազմ ու պատրաստ սկսում ենք նոր ուսումնական տարին, դասասենյակներն ախտահարվել են, վաղն արդեն ուսուցչական անձնակազմն ու աշակերտությունը կսկսեն նոր ուսումնական տարին»։
«Սյունյաց երկիր»-ը շնորհավորում է բոլոր մանկավարժներին եւ դպրոցականներին` նոր ուստարվա առթիվ, մաղթում, որ ուսուցիչներն արժանի լինեն բարու եւ սերմնացանի կոչմանը, իսկ աշակերտներին՝ հաճելի ճամփորդություն գիտելիքների զարմանահրաշ աշխարհում։