Ադրբեջանում արգելափակվել է «Ռիա Նովոստի» լրատվական գործակալությունը
Ադրբեջանում արգելափակվել է «Ռիա Նովոստի» լրատվական գործակալությունը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ նշելով, որ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը պատասխանել է «ՌԻԱ Նովոստի»-ի այն հարցին, թե ի՞նչ պատճառով են տեղական իշխանություններն Ադրբեջանում արգելափակել ria.ru կայքը:
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն ռուսական տեղեկատվական գործակալությանը մեղադրել է Լեռնային Ղարաբաղի հայտարարությունները «տարածելու» մեջ՝ մատնանշելով, որ այն հրապարակել է Լեռնային Ղարաբաղի պետնախարարի հետ հարցազրույցից հատվածներ:
««Ռուսական պետական լրատվական գործակալության կողմից զրպարտող բնույթի տեղեկությունների տարածումը, որոնք դեմ են Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությանը և անջատողական միտումներ են քարոզում, չեն համապատասխանում Ադրբեջանի և Ռուսաստանի  միջև բարեկամական հարաբերությունների ոգուն՝այդպիսով առաջացնելով ափսոսանք»,-«ՌԻԱ Նովոստի»-ի հարցին ի պատասխան նշել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարարության մամուլի ծառայության ղեկավար Լեյլա Աբդուլաևան: