Հասարակական կարգի պահպանությունը` Կապանի քաղաքապետարանի ուշադրության կենտրոնում
Ապրիլի 25-ին Կապանի քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանը ոստիկանության Կապանի բաժնի ղեկավարների հետ քննարկել է քաղաքում հասարակական կարգի պահպանության դրվածքը: Քաղաքապետը մտահոգություն է հայտնել համայնքի շինարարական աղբը քաղաքի մերձակայքում՝ չսահմանված վայրերում թափելու առիթով: Ըստ Աշոտ Հայրապետյանի՝ «Քիչ չեն դեպքերը, երբ կենցաղային աղբը թափում են քաղաքով հոսող երկու գետի մեջ: Իհարկե, քաղաքապետարանն ավելի ակտիվ կլինի վարչական տույժերի կիրառման գործում: Բայց ոստիկանության համապատասխան աշխատակիցներն էլ պետք է անտարբեր չլինեն ու համագործակցեն կոմունալ տնտեսության աշխատակիցների ու բնակիչների հետ: Ոչ պակաս հրատապ հարց է քաղաքի տարածքում նորատունկ ծառերի պահպանության հարցը: Ընթացիկ գարնանը տնկված 480 ծառերի մեծ մասը կոտրատվել կամ հանվել է, եւ ոչ ոք, կարծեք, չի էլ նկատել այդ ամենը: Կան նաեւ փողոցային լուսավորության էլեկտրական լամպերը, զբոսայգիների նստարանները ջարդելու, լուսային պաստառները փչացնելու դեպքեր: Շատ կարեւոր է բոլոր այս հարցերի հանդեպ բնակիչների մոտ պատշաճ վերաբերմունքի ձեւավորումը, ինչը պետք է սկսել հանրակրթական դպրոցից: Խնդիրն այսօր ֆինանսական ռեսուրսների մեջ չէ, այլ քաղաքացիների վերաբերմունքի մեջ, ինչը ձեւավորելու հարցում շատ մեծ է ուսումնական հաստատությունների դերը»: