Ադրբեջանը հայտարարություն է արել ի պատասխան Ֆրանսիայի Սենատի բանաձևի
Բաքուն կոչ է անում Ֆրանսիայի դեմ պատժամիջոցներ կիրառել, դադարեցնել մի շարք ընկերությունների հետ համագործակցությունը և այլն։
Ադրբեջանի խորհրդարանը հայտարարություն է ընդունել ի պատասխան Ֆրանսիայի Սենատի՝ Բաքվի դեմ պատժամիջոցների մասին բանաձևի։ Տեղեկությունը հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ–ները։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ հունվարի 17-ին Ֆրանսիայի սենատը Լեռնային Ղարաբաղի հարցով Ադրբեջանի դեմ պատժամիջոցներ սահմանելու մասին բանաձև է ընդունել։
Բաքուն կոչ է անում Ֆրանսիայի դեմ պատժամիջոցներ կիրառել և դադարեցնել տնտեսական կապերը, սառեցնել Ֆրանսիայի պաշտոնատար անձանց ակտիվները Ադրբեջանում, թույլ չտալ ֆրանսիական ընկերությունների մասնակցությունը պետպատվերով նախագծերին, երկրից վտարել ֆրանսիական բոլոր ընկերություններին` ներառյալ Total-ը, հանձնարարել Ադրբեջանի ԱԳՆ-ին քայլեր ձեռնարկել Կորսիկայի, Կանակիի անկախության ճանաչման ուղղությամբ։
Ադրբեջանում կարծում են, որ երկու երկրների միջև հարաբերությունները գտնվում են պատմության մեջ ամենացածր մակարդակի վրա և կարող են փաստացի դադարեցված համարվել։