Ագարակն ու Մեղրին, նաև Լեհվազ բնակավայրն ամբողջությամբ կգազիֆիկացվեն (տեսանյութ)
Կապույտ վառելիքը կհասնի Մեղրի խոշորացված համայնքի բնակիչներին: Ագարակ ու Մեղրի քաղաքները և Լեհվազ բնակավայրն ամբողջությամբ կգազիֆիկացվեն։ Շինարարական աշխատանքներն արդեն երկու շաբաթ է՝ սկսվել են։
Հովիկ Արշակյան, «Արհովշին» ՍՊԸ գործադիր տնօրեն - Հենասյուներն ենք ամրացնում, հենասյուների վրայով պետք է գազի խողովակը անցկացվի, բաժանվի տներին։ Հենասյուները ամրացնելուց հետո, խնդրեմ, բարձրանում է, գազատարը վերևով գնում է։ Սա է ողջ պատկերը։ Իհարկե, դրանից հետո պետք է կատարվեն ներկման աշխատանքներ։
Մինչև խոշորացումը հարևան Իրանը Մեղրին ու Ագարակը գազիֆիկացնելու համար 2 միլիոն դոլար դրամաշնորհ էր տրամադրել, սակայն այդ գումարը չի բավականացրել, ու գործը կիսատ է մնացել։ Արդեն 2020-ին տարածքային զարգացման հիմնադրամն է 257 միլիոն դրամ ներդրել այդ բնակավայրերի գազիֆիկացման համար։
Հովիկ Արշակյան - 200 միլիոն դրամը տրվել է Մեղրի և Ագարակ քաղաքները գազիֆիկացնելու և 57 միլիոն դրամը՝ Լեհվազ բնակավայրի համար։ Մոտավորապես 2500 տնտեսություն արդեն կօգտվի գազիֆիկացումից։
Այսպիսով, երկար սպասված ու կարևոր խնդիր է լուծվում։
Հովիկ Արշակյան - Գազիֆիկացնելով տվյալ համայնքները՝ ոչ միայն լուծում ենք սոցիալական խնդիրը, այլ նաև զարկ ենք տալիս ջերմային տնտեսությունների զարգացմանը, քանի որ դրանց բացակայության դեպքում  ջերմային տնտեսությունները Մեղրի համայնքում, կարելի է ասել, դեռևս զարգացած չէին։
Լեհվազ բնակավայրում այս պահին շինարարական աշխատանքներ չեն կատարվում, քանի որ բնակավայրի ճանապարհների նեղության պատճառով խնդիրներ են առաջացել։ Նախագծում փոփոխություններ են կատարվում գործը վերսկսելու համար։ Կապույտ վառելիքը բնակիչներին հասանելի կլինի տարեվերջին։